4769_ShewasPretty_Nowplay_Small_v2Alternatif dizilere hakimim diyemesem de elimden geldiğince, zamanım elverdiğince izlemeye çalışırım. Dil ve benzeri konularda da fazla önyargılı olmadığımdan şu ana kadarki denemelerimin başından hep memnun kalkmışımdır. Bir istisnası vardı, o da Uzakdoğu dizileri. Uzakdoğu TV’sine oradan buradan görsel olarak fazlaca aşina olsam da birkaç denemem hüsranla sonuçlandığından tekrar şans vermeyi hiç düşünmemiştim. Taa ki geçtiğimiz haftaya kadar…

Geunyeoneun Yeppeodda” adlı Kore dizisinin uyarlaması olan ve ülkemizde “Seviyor, Sevmiyor” adıyla yayınlanan yerli versiyonunu birkaç bölüm izlemek zorunda kalıp üstüne bir de sevince onun da üstüne uyarlama olduğunu öğrenince orijinaline bakmak şart oldu. Zaten bakmamla bitirmem bir oldu. Başından beklentilerimle doğru orantılı olarak fazlaca memnun kalktığım 16 bölümlük bu romantik komediyi siteye kazandırmak istedim. (Son 1 yıl içinde hepi topu 3 tanıtım yazdığımı fark ettiğimden zamanı da gelmişti.) Kore dizi dünyasına atılmak isteyenleri aşağılara doğru alabilirim. Ama detaylara geçmeden giriş müziğini buraya bırakıvereyim, arkada çalsın siz okurken.

Hye-jin ve Sung-joon aynı mahallede yaşayan ve aynı okula giden iki çocuktur. Hye-jin zengin, zeki ve güzel bir kızken, Sung-joon aksine kilolu, kendine güvensiz, çekingen bir çocuktur. Bir gün yolları kesişir ve kısa sürede çok iyi arkadaş olurlar. Birbirlerinin en iyi arkadaşı, ilk aşkı ve ilk öpücüğü olan bu ikilinin yolları Sung-joon’ların ailecek taşınması yüzünden birbirinden ayrılır. İlk seneler mektuplaşsalar da bir süre sonra aralarındaki iletişim kopar.Geçen yıllar Sung-joon’a yararken Hye-jin için aynı şeyi söylemek mümkün değildir. Sung-joon yakışıklı, uluslarası alanda adını duyurmuş başarılı bir yönetici olmuştur. Hye-jin ise ergenlikten sonra babasının mirası olan bir hastalık yüzünden çirkinleşmiş, babasının iflası sonrası da maddi durumları bozulmuştur. Bir kafede garsonluk yapmaktadır. Hayallerinden, kendi için planladığı gelecekten çok uzaktadır kısacası.Şirketinin yurt dışı şubesinde çalışan Sung-joon, kendi ülkesine 3 aylığına görevlendirilince aklına Hye-jin düşer ve onunla buluşmak ister. İnternetten ismini araştırarak mail adresini bulur ve ona ulaşır. Buluşma kararı alırlar almasına ama olaylar bu buluşma anıyla karışır. Randevu yerinde Sung-joon, çocukluk arkadaşı diye manken gibi güzel bir kıza yönelip Hye-jin’in yanından geçip gidince Hye-jin komplekse girer ve arkadaşının karşısına çıkamaz. Nasılsa tek seferlik bir buluşma olacağına güvenerek güzel mi güzel ev arkadaşını kendisinin yerine gönderir. Böylece Sung-joon’un hatırladığı güzel Hye-jin hayalini devam ettirebilecektir. Buraya kadar her şey yolunda gitse de Sung-joon’un Hye-jin sandığı Ha-ri’yle iletişimi koparmak istememesi, üstüne Hye-jin’in yeni başladığı işindeki patronunun Sung-joon olması işleri epey karıştıracaktır.she-was-pretty-poster-3Esas olarak dizi 4 karakter etrafında döndüğünden ben de sadece bu karakterlerin adını geçireceğim. Başlamadan önce isimlere ve yüzlere aşina olmanız açısından gerekli olduğunu düşünüyorum.

ngynZg

Amerika’dan döndü, Asi, Editör yardımcısı

zVyXbB

Görüntü yok, Para yok, İş arıyor

Park Seo-joon : Ji Sung-joon

Kore’nin en genç editörü. İnatçı, dediğim dedik, kaba biri olsa da işinin iyilerinden. Özel bir durumdan dolayı şirketi onu Kore’deki kendilerine bağlı bir derginin başına getiriyor. Küçükken ve hayat onun için daha zorken yanında olduğu için Hye-jin’e derin bir sevgi besliyor.

Hwang Jung-eum : Kim Hye-jin

Babasının iflası sonrası durumları bozulunca sıradan işlerde çalışmaya başlıyor. Sürekli iş değiştirip duruyor. Son başvurduğu iş, derginin birinde stajyerlik. Eskiden çok güzelken birden çirkinleşince kendisine güvenini kaybediyor ve çocukluk arkadaşının karşısına çıkmaya çekiniyor.

7bQz0W

Hoşuna giden her şey onun olmalı, Sevimli, Hırslı

MyR77a

Dışı tilki gibi, İçi tam tersi, Gizemli, Yazı editörü

Go Joon-hee : Min Ha-ri

Hye-jin’in en yakın arkadaşı. Beraber kalıyorlar. Birbirlerine karıcım diye sesleniyorlar. Otelde yönetici konumunda çalışıyor. Çok güzel ve tarz sahibi bir kız. Biricik arkadaşı ondan sıra dışı bir istekte bulununca her ne kadar istemese de kabul etmek zorunda kalıyor ve Hye-jin’miş gibi davranarak Sung-joon’un karşısına çıkıyor.

Choi Siwon : Kim Shin-hyuk

Yazı editörü. Özgür ruhlu, aklına geleni yapan, düz ama iyi niyetli bir adam. Hye-jin’in süpervizörlüğünü yapıyor. Ona iş yerine alışmasında yardımcı oluyor. Kısa sürede çok yakın arkadaş oluyorlar. Giyim tarzından dolayı Hye-jin’e Jackson diyip duruyor.

Kore dizilerine hakim değilim tamam ama iki tanesini izlemiş biri olarak ciddi yapımlar arayanlara uygun olmadıklarını söyleyebilirim. Kafa dağıtmalık, mantık aranmayacak, eğlenceli, romantik, komik, masalsı bir şeyler izlemek, bitirip ardında bırakmak isteyenler için Kore dizileri ideal. Kısa sezonları ve genelde mini olmalarıyla da ideal. Mimik ve hareketlere, sıra dışı tepkilere, isimlere, tiplere alışmak biraz zaman alsa da Kore dizi dünyasına bu yapımla girdiğim için memnunum. Çok sevimli bir diziydi. Kore dizilerine aşina olanlara kesinlikle öneririm. Daha önce hiç bulaşmamış olanlar içinse net bir şey söyleyemiyorum. Deneyip görmek gerek. Biraz sabretmeniz gerekiyor maalesef bunu unutmayın yeter. O halde benden bu kadar. Herkese iyi seyirler…

İntrosu: (Yukarda uzun versiyonunu dinlediğiniz giriş müziği ve görüntüleri)

Tanıtım Filmleri: (Türkçe altyazılıdırlar ve ispiyon barındırmazlar, gönül rahatlığıyla izleyebilirsiniz.)

https://www.youtube.com/watch?v=D1impqrMahM

Dizi Müzikleri: (Dizi boyunca sıklıkla kullanılan, diziye özel yazılmış şarkılar)

https://www.youtube.com/watch?v=ICPvIpUZFlE

(Nereden izleyeceğiz derseniz ben yeppudaa adlı bir sitenin çevirip vk’ya yüklediği videoları izledim. 360/480/720 kalite seçenekleri vardı. Görüntü ve altyazılardan tatmin oldum. Ayrıca malum yerlerden bulabilirseniz altyazı sitelerinde de altyazıları mevcut.)