FX dizileri Atlanta ve A Teacher’da rol alan Brian Tyree Henry ve Kate Mara, yine bir FX dizisi olan Class Of ’09’ın başrol oyuncuları oldular. ABD ceza adalet sisteminin yapay zeka tarafından dönüştürüldüğü yakın bir gelecekte geçen dizi, FX’ten doğrudan sipariş aldı.

Class Of ’09, The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story, London Spy ve MotherFatherSon gibi dizilerin yazarı ve yaratıcısı olan Tom Rob Smith tarafından yazılacak.

8 bölümlük gerilim, 2009 yılında Quantico’dan mezun olan ve ortak bir arkadaşının ölümünün ardından yeniden bir araya gelen bir grup FBI ajanı etrafında dönüyor. 30 yıla yayılan ve iç içe geçmiş 3 zaman çizelgesinde anlatılan dizi, adaletin doğasını, insanlığın ve nihayetinde hayatımızı ve mirasımızı tanımlayan yaptığımız seçimleri inceliyor.

Tom Rob Smith, tüm bölümleri yazacak ve Nina Jacobson ve Brad Simpson (Pose, Versace, Y: The Last Man) ile birlikte dizinin yönetici yapımcılığını üstlenecek. FX Productions’ın kendi bünyesinde üretilen dizinin yapımcılığını Nellie Reed (Y: The Last Man) üslenecek.

Kaynak