BBC ile ITV’nin ortak yeni dijital platformu Britbox için Damian Lewis ve Dominic West’in yer alacağı A Spy Among Friends adlı dizinin yapılacağı haberi geçtiğimiz haftalarda gelmişti. Bugün platform, üç yeni drama projesini daha duyurdu. Bu üç dizi de 2021’de başlayacak.

The Beast Must Die

Nicholas Blake’in 1938’de yayınlanan aynı adlı kitabından uyarlanacak. Yazarın ismi aslında Daniel Day-Lewis’in babası Cecil Day-Lewis’in mahlası. Kitap en son 15’incisi çıkan büyük bir seriye dönüşmüş.

Dizi, oğlunu öldürdüğüne inandığı adamın hayatına gizlice sızan yaslı bir annenin hikayesini konu alacak.

Oyuncu kadrosunda Jared Harris (Chernobyl), Cush Jumbo (The Good Fight), Billy Howle (MotherFatherSon) ve Nathaniel Parker (The Inspector Lynley Mysteries) yer alıyor.

Gaby Chiappe (Their Finest) yazarken, Dome Karukoski (Tolkien) yönetecek.

Crime

Trainspotting kitabının yazarı Irvine Welsh’in aynı adlı kitabından uyarlanıyor. 6 bölüm sürecek. Dougray Scott, kokain bağımlılığı ve mental çöküşüyle mücadele ederken bir yandan küçük bir kızın kayboluşunu araştıran dedektif Ray Lennox’ı canlandıracak.

Marcella’nın yapım şirketi Buccaneer Media’da geliyor. Tony Wood ve Dougray Scott dizinin yapımcıları.

Magpie Murders

PBS ile ortak yapım olacak. Alex Rider’ın da uyarlandığı kitabın yazarı Anthony Horowitz’in bir başka kitabından uyarlanacak.

Alan Conway’ın bitiremediği el yazması romanı, tamamlaması için editör Susan Ryeland’a verilir. Susan’ın ise bundan sonra hayatının nasıl değişeceğine dair ufacık fikri yoktur.

Horowitz, kolay bir uyarlama olmayacağını itiraf etmiş ama lezzetli olacağını ve seyirciyi eğlendireceğini söylemiş.

Kaynak