yaz televizyonu

yaz televizyonu

2009 yaz sezonunda gözüme çarpan izlenilebilir bazı yapımlara değinmek istedim.

Maneater

Maneater

 

 

Maneater (Lifetime)Sarah Chalke (Scrubs, How i Met Your Mother) bu kez de evlenecek zengin bir koca peşindeki şımarık zengin kızı canlandırıyor. 30 Mayıs’ta başlayacak.

 

 

The Goode Family

 

The Goode Family (ABC)Hayatta herşeyin doğrusunu yapmaya çalışan (çevreci olmak, insanların haklarına ve düşüncelerine her daim saygı göstermek gibi) ilginç bir ailenin komik çizgi hikayesi. Yapımcıları King of the Hill, Beavis and Butt-head‘den tanıyoruz. bu da tanıtım filmi. 27 Mayıs’ta başlayacak.

Mental

Mental

 

Mental (FOX)Dr. Gregory House’un psikiyatr versiyonu. Los Angeles hastanesi akıl hastalıkları servisinde aykırı bir psikiyatrı Chris Vance (Prison Break) canlandırıyor. The 4400‘den tanıdığımız Jacqueline McKenzie de dizide oynayanlar arasında. Tutabilir ve kışa kaydırabilir bir dizi gibi görünüyor. Bu tanıtım filmi. Diziden etkileyici bir sahne de şu. 27 Mayıs’ta başlıyor.

 

Diamonds

Diamonds

 

 

 

Diamonds (ABC) 4 saatlik bir mini dizi. Afrika’da bir elmas madeninde gerçekleşen ve kızının ölümüne neden olan bir katliamı soruşturan bir senatörün çeşitli sırlarla karşılaşması. Senatörü ödüllü aktris Judy Davis canlandırıyor. Henüz izlemedim ama hafif bir Damages dizisi ve Kanlı Elmas filmi kokusu aldım sanki… ;) 24 Mayıs’ta başladı.

 

 

 

 

Warehouse 13

 

Warehouse 13

Warehouse 13 (SyFy)İki FBI gizli servis ajanı, ABD başkanının hayatını kurtarmalarına karşılık, “Warehouse13” isimli, çok gizli bir depoda çalışmak üzere terfi(!) etmişlerdir. Meğer ne kadar acaip tarihi eser, doğadışı nesne varsa devlet bunları burada depolamaktaymış. Ajanlarımızın görevi bu depoya gözkulak olmak ve kaybolan nesneleri bulmak, zira buradaki bu “özel” nesneler büyük ihtimalle doğaüstü olaylara neden olacak şeylerdir. Dizi biraz X-Files, biraz Indiana Jones – Kutsal Hazine Avcıları, biraz da Mavi Ay karışımı olarak tanımlanıyor. Ben buna “biraz da Eureka” diye bir ekleme yapayım. :) Bu da tanıtım filmi. 7 Temmuz 2009’da pilot bölümü yayınlanacak.

 

Hawthorne

Hawthorne

Hawthorne (TNT)Charlotte Mercy Hastanesi’nde başhemşirelik yapan, aynı zamanda bekar bir anne olan Nancy Hawthorne’un hayatının etrafında geziyoruz bu dizide. Jada Pinkett Smith (The Matrix Reloaded ve The Matrix revolutions) ile Michael Vartan (Alias) başrollerde. Bu tanıtım filmi. 16 Haziran’da başlayacak.

 

 

Dark BlueDark Blue

Dark Blue (TNT)Yeni bir Jerry Bruckheimer dizisi. Gizli görevdeki bir grup polisin maceraları, psikolojisi ve gerçekte ne iş yaptıklarından haberleri olmayan insanlarla dolu olan özel hayatları. Aynı isimdeki filmin uyarlaması olan dizide Dylan McDermott (The Practice, Big Shots) başrolde. Bu tanıtım videosu (önce 30 saniyelik ilgisiz reklamı izleyip, sonra asıl videoya kavuşuyorsunuz). 15 Temmuz’da başlayacak.

 

 

Glee

Glee

 

Glee (Fox) – Şu yazıda, şöyle anlatmıştım: Genç ve idealist bir öğretmenin, okulun şov korosunu adam edip ülke çapında bir yarışmaya sokma çabası üzerine müzikal bir komedi. Bu da tanıtım filmi.
Dizinin pilot bölümü 19 Mayıs’ta yayınlandı. Kalanı 16 Eylül’den önce yayınlanmayacakmış.

 

 

Pushing DaisiesPushing Daisies

 

 

 

Pushing Daisies (ABC) – iptal olan dizinin kalan 3 bölümü 30 Mayıs’tan itibaren bizimle.