cbs

cbs

the cw

the cw

SciFi

SciFi

Sen git o kadar diziyi iptal et sonra ne yap? Tabii ki yeni dizilerle çık karşımıza. :) Eh biz de yeni bir yayın döneminde yine iptal edilmesi muhtemel bir sürü yeni diziye alışmaya başlayalım değil mi ya..? :)Buyrun önümüzdeki dönem karşımıza çıkacak yeni dizilere :(Yazı çok uzun olduğu için ikiye böldüm. Altta CBS, The CW ve SciFi‘ın yeni dizilerini bulacaksınız. ABC, Fox, NBC’nin yeni dizilerinin ele alındığı, yazının ilk yarısını şurada bulabilirsiniz.)

Accidentally on Purpose

Accidentally on Purpose

 

 

Accidentally on Purpose (CBS)Biz onu hep Dharma ve Greg‘in tatlı mı tatlı Dharma’sı olarak bilmeye devam ededuralım, Jenna Elfman bu yeni komedide karşımıza kendinden genç biriyle birlikte olup kazara(!) hamile kalan 30’larının sonlarındaki bir gazeteci olarak çıkıyor. Bu da kamera arkası ve ilk bölümden sahneler içeren iki dakikalık filmi.Yılın ikinci “panter kadın”ı*. ;)

 

 

 

 

 

NCIS: Los Angeles

NCIS: Los Angeles

 

NCIS: Los Angeles (CBS)NCIS‘in spinoff’u olan dizide, Los Angeles’taki gizli görevdeki bir grup ajanın maceraları işleniyor. Başrollerde Chris O’Donnell ve LL Cool J yer alıyorlar. Bu da diziden bazı sahneler, kamera arkası görüntüler ve sanatçılarla söyleşiler içeren 2:24 dakikalık film.

 

The Good Wife

The Good Wife

The Good Wife (CBS)Seçkin bir politikacının karısıyken, kocasının başka bir kadınla, kamuya açık yerde seks yapması ve hapse düşmesi üzerine, kendini mesleğine dönmüş bir avukat olarak bulan bir kadın Alicia Florrick. En son 13 yıl önce mahkeme kapısından girmiş olan bu çaylak avukat, aslında evi ve ailesi için zamanında mesleğinden vazgeçmiş bir sınıf birincisiymiş meğer. E.R. yıldızı Julianna Margulies, Canterbury’s Law‘daki rolünü pek sevmiş olsa gerek ki yine avukatlık yaparak çıkıyor karşımıza. ama iyi bir eş ve anne olmayı bırakmayarak. Hapse düşen politikacı kocayı da Chris Noth (sex and the city) canlandırıyor. Bu da oyuncularla röportajlar ve diziden bölümler içeren tanıtım filmi.

Three Rivers

Three Rivers

 

Three Rivers (CBS)Organ bağışını ele alan, amiyane tabirle “damar” bir dizi Three Rivers. Bağışı yapan, alan ve ameliyatı gerçekleştirecek doktor olmak üzere üç açıdan ele alıyor vakaları. Dizinin başrollerinde iki sürpriz isim var: Alex O’Loughlin (Moonlight) ve Katherine Moennig (The L Word). Bu da dizinin oyuncularıyla röportajlar da içeren tanıtım filmi.

 

 

Miami Trauma

Miami Trauma


Miami Medical
(CBS) Miami Trauma
İşinde uzman cerrahların çalıştığı özel bir “travma servisi”nde geçiyor. Bu servise sadece hayati tehlikeyi atlatamamış hastalar geliyor. Oyuncular arasında Jeremy Northam (The Tudors), en son Swingtown‘da izlediğimiz Lana Parrilla ve Coupling‘in şaşkın Jeff’i Richard Coyle da var. Bu da dizinin tanıtım filmi. (Dizinin adı daha sonra Miami Medical olarak değiştirilmiştir.)

The Bridge

The Bridge

 

The Bridge (CBS)”Polis, güç, politika” dizinin sloganı. İşine sadık ve sağlam bir polis olan Frank Leo, polis sendikasının başkanlığına soyunur. Böylece bir yandan işini devam ettirmeye çalışırken, diğer yandan da kendini politika ve çeşitli entrikaların içinde bulur. Başrolde Battlestar Galactica‘nın Chief’ini canlandıran Aaron Douglas var. Bu da dizinin tanıtım filmi.

 

 

Melrose Place

Melrose Place 2.0

 

 

Melrose Place (The Cw)Fazla söze ne hacet? 90210 ile Bit pazarına nur yağdığını farkeden yapımcılar, bunu da yeniden çekmeye giriştiler. Benim 2.0 dediğime bakmayın, bu yeni dizinin adı çok yaratıcı : Melrose Place(yani eskisinin aynı ;) ) Bu da diziden sahneler içeren 3:17 dakikalık bir film.

 

 

The Vampire Diaries

The Vampire Diaries

 

 

 

The Vampire Diaries (The Cw)
22dakika’da dizinin tanıtımı şimdiden yapıldı.Bu da tanıtım filmi.

 

 

 

Beautiful Life

Beautiful Life

 

 

Beautiful Life (The Cw)Ashton Kutcher‘ın yapımcılığını üstlendiği dizi, New York’ta modellik yapan bir grup gencin hayatını ele alıyor. Başrollerde Mischa Barton (The O.c.) ile Sara Paxton var. Bu ve bu da diziden birkaç sahne içeren klipler.

 

 

 

parental discretion advised

parental discretion advised

parental discretion advised (The Cw)
(Dizinin adı sonradan “Life UneXpected” olarak değiştirildi.)
15 yaşındaki Lux, ömrü boyunca evlatlık olarak aileden aileye gezdikten sonra sonunda gerçek anne babasını bulmaya karar verir. Bakalım birbirlerinden haberleri bile olmayan 30’lu yaşlarındaki bu anne ve baba, duruma nasıl tepki gösterecekler. Başrollerde Shiri Appleby (Roswell) ile Kristoffer Polaha (The Cupid) yer alıyor. Bu da diziden çeşitli sahneler içeren 6:45 dakikalık film.

 

 

– * panter kadın (cougar woman) : Kendinden genç erkeklere (özellikle 30 yaş altındakilere) ilgi duyan orta yaşlı kadınlara ABD ve Kanada’da takılan isim.


Buradan sonrası yazıya sonradan eklenmiştir.

SyFy’dan (eski adıyla SciFi) da ek yapalım.

Caprica

Caprica

 

 

Caprica (SciFi)Bildiğiniz gibi dizi, Battlestar Galactica‘daki olayların 50 yıl öncesini anlatacak. Başrollerinde Eric Stoltz (Chicago Hope), Esai Morales (NYPD Blue), Paula Malcomson (Deadwood) yer alıyor.Bu tanıtım filmi.90 dakikalık pilot bölümü 2009’un Nisan ayında yayınlanmış olan dizinin ilk sezonunun kalan 18 bölümünün 2010 yılı başında yayına girmesi bekleniyor.

 

 

 

 

Stargate Universe

Stargate Universe

Stargate Universe – SciFiİlk haberlerini aldığımızda pek heyecanlandığımız dizi, Ekim 2009’da 2 ya da 3 saatlik bir film ile giriş yapıp, sonra dizi olarak karşımızda olacak bu sonbaharda. Serinin 3. dizisi olan SGU, evrenin bir ucunda Destiny isimli (Ancient’lar tarafından yapılmış) bir uzay gemisinde yaşayan ve gemiden ayrılamayan, dünya’ya dönemeyen günümüz dünyalılarının maceralarını işliyor. Tanıtım filmi resmi sitesinde izlenebiliyor.