Canal+’ın Oscar adaylı Deborah Davis (The Favourite) tarafından yaratılan ve yazılan 8 bölümlük tarihi draması Marie Antoinette’in çekimlerine başlandı ve diziden ilk kare yayınlandı.

Emilia Schüle

Dizi, Fransız Devrimi’nden önce Fransa’nın son kraliçesi olan ünlü Marie Antoinette’in hikayesini anlatacak. Alman oyuncu Emilia Schüle, kraliçe Marie Antoinette’i canlandıracak.

Jonas Bloquet, Maximilien Seweryn, Oscar Lesage, Jack Archer

Gaia Weiss, James Purefoy, Marthe Keller

James Purefoy, Louis Cunningham, Marthe Keller, Jack Archer (The Bay), Jasmine Blackborow (Shadow and Bone), Gaia Weiss (La Révolution), Crystal Shepherd (Versailles), Caroline Piette, Oscar Lesage, Roxane Duran (Riviera), Liah O’Prey (Domina), Jonas Bloquet, Nathan Willcocks (Versailles), Laura Benson, Nicola Perot, Paul Bandey, Maximilien Seweryn (Versailles) dizinin uluslararası oyuncu kadrosunda yer alan isimler.

Louise Ironside (The Split), Avril E. Russell (All on a Summer’s Day) ve Chloë Moss (Run Sister Run) dizinin diğer yazarları. Pete Travis (Bloodlands) ve Geoffrey Enthoven (Children of Love) dizinin yönetmenleri.

Yapım ekibi, Fransa’nın Versailles, Vaux-le-Vicomte, Lésigny, Champs ve Voisins kasabalarındaki saray ve şatolarda ve Bry-sur-Marne film stüdyolarında çekim yapacak.

Claude Chelli ve Aude Albano (Capa Drama), Alban Étienne ve Stéphanie Chartreux (Banijay Studios) ve Christophe Toulemonde (Les Gens) dizinin yapımcıları.

Kaynak