David Oyelowo, Jessica Oyelowo

David Oyelowo (Les Misérables) ve Jessica Oyelowo, yapım şirketleri Yoruba Saxon aracılığıyla senaryolu ve senaryosuz diziler geliştirmek için ViacomCBS ve MTV Entertainment Studios ile genel bir anlaşma imzaladı. Anlaşma, The Lone Ranger’ın ilham kaynağı olduğuna inanılan Vahşi Batı’nın efsanevi kanun adamı hakkındaki “Bass Reeves” adlı limitli bir diziyle başlayacak.

David Oyelowo, dizinin ana karakteri Bass Reeves’i canlandıracak. Dizi, ViacomCBS ile anlaşma altında olan Yellowstone’un ortak yaratıcılarından Taylor Sheridan tarafından üretilecek.

Reeves, Amerikan tarihinin en büyük kahramanlarından biri olarak biliniyordu. Amerika Birleşik Devletleri’nin yeniden yapılanma dönemi sonrasında Kızılderili Bölgesi’nde 32 yıl federal barış polisi olarak çalıştı ve en tehlikeli 3000’den fazla suçluyu hiç yaralanmadan yakaladı.

David Oyelowo, “Jess ve benim anlatmak istediğimiz hikayeler sınırları zorlayan ve benzerlerini ekranda nadiren gördüğümüz insanlarla dolu. Bass Reeves’in olağanüstü hikayesi tam da buna örnek. Bu hikayeleri mümkün olan en geniş kitleye anlatmak için Taylor Sheridan gibi birinci sınıf yeteneklerle işbirliği yapmak bizim hayalimizdi ve bunu 101 Studios’taki deneyimli ve parlak yapımcı ortaklarımızla birlikte ViacomCBS ve onun imzalı markalı platformları ile sahip olduğumuz ortak tutkular aracılığıyla gerçekleştirilebileceğine inanıyoruz” demiş.

MTV Entertainment Group Başkanı ve CEO’su Chris McCarthy, “David ve Jessica inanılmaz yetenekli sanatçılar ve Bass Reeves projemizi onlarla ve olağanüstü ortağımız Taylor Sheridan ile birlikte geliştirmekten heyecan duyuyoruz. Mississippi Nehri’nin batısındaki ilk siyah U.S. Marshal‘ı olarak, Reeves’in hikayesi muazzamdır ve bu limitli dizi, ülkemiz tarihinin en büyük kahramanlarından birini gün ışığına çıkaracaktır” demiş.

Taylor Sheridan, David Oyelowo, Jessica Oyelowo, David Permut, David C. Glasser, Ron Burkle ve Bob Yari dizinin yönetici yapımcıları. MTV Entertainment Studios, Sheridan’ın Bosque Ranch Productions‘ı, Oyelowo’ların Yoruba Saxon‘ı ve 101 Studios dizinin yapımcılığını üstlenecek.

Kaynak