David Tennant ve Georgia Tennant, şu anda Peacock için geliştirilmekte olan Jekyll & Hyde’dan ilham alan bir gerilim dizisi olan Hide’ın başrolüne geldiler. İkili, ayrıca dizinin yönetici yapımcılığını da üstlenecekler.

Proje, WGA adaylığı olan yürütücü yapımcılar Michele Fazekas ve Tara Butters (Agent Carter, Emergence, Kevin (Probably) Saves the World, Resurrection) tarafından yazıldı ve Emmy, BAFTA ve DGA adayı Julie Anne Robinson (Bridgerton, The Catch, Blackpool, Grey’s Anatomy) tarafından yönetilecek.

Bir komplo gerilim türündeki bir Jekyll & Hyde hikayesi olan Hide’da, gözden düşmüş bir gazeteci (David Tennant) kariyerini yeniden canlandırabilecek bir hikayeye rastlar. Ancak görmemesi gereken bir şey gördüğünü çabucak öğrenir ve şimdi onu susturmak için her şeyi yapacak bilinmeyen düşmanların hedefindedir. Hayatındaki insanlar ölmeye ve veya kaybolmaya başlayınca kaçmaya karar verir. Ancak tesadüfen, kaçarken olağanüstü yan etkisi olan ciddi bir kaza geçirir. Bu kaza sonrası dünyada canavarların olduğunu fark eder. En kötüsü, kendisi de onlardan biri olabilir.

Yönetmen Julie Anne Robinson, CannyLads aracılığıyla, yazarlar Michele Fazekas ve Tara Butters, Fazakas & Butters aracılığıyla dizinin yapımcılığını üstlenecekler. CannyLads’in de içinde yer aldığı, Universal Studio Group’un bir bölümü olan Universal Television dizinin yapım stüdyosu.

David Tennant kabaca, “en eski işlerimden biri, BBC radyo uyarlamasında ‘Dr Jekyll and Mr Hyde’da ‘ilk polisi’ oynamaktı” dedi. Kitabı yıllar önce okudum ve hatırlayabildiğim kadarıyla bu karaktere hayran kaldım. Bu hikaye yıllarca beni takip etti, hafifçe omzuma dokundu. Julie Anne, yanında muhteşem Fazekas ve Butters ve her zaman keskin zekalı Georgia Tennant ile hikayeyi 21. yüzyıl için yeniden tasavvur etmekten bahsetmek için bana geldiğinde, cümlesini bitirmesine izin vermedim. Bu karakteri oynamaktan, bu hikayeyi anlatmaktan ve bu insanlarla çalışmaktan daha fazla heyecan duyamazdım” demiş.

Julie Anne Robinson ve Tennant (David), yakın arkadaşlar. İlk olarak her ikisinin de kariyerini harekete geçiren BBC’nin eleştirmenlerce beğenilen 2004 yılında yayınlanan dizisi Blackpool‘da birlikte çalışmışlardı.

David ve Georgia Tennant kısa süre önce bir dizi ödül ve adaylık alan BBC dizisi Staged’de rol aldı. İkilinin yolu ilk kez 2008’de yayınlanan önemli bir Doctor Who bölümünde kesişmişti. Georgia’nın Doctor Who ile başka bir bağlantısı daha var. Kendisi 5. Doktor Peter Davison‘ın gerçek hayattaki kızı.

Kaynak