Killing Eve’in yıldızı Jodie Comer ve birçok diziden yakından tanıdığımız İrlandalı aktör Stephen Graham, koronavirüs krizi sırasında Birleşik Krallık’taki bir bakım evinde geçecek olan Channel 4 dramasının başrol oyuncuları olmak üzereler.

4 bölümlük dizi, All3Media International destekli The Forge (Roadkill, Kiri) tarafından üretilecek ve yazar Jack Thorne ve yönetmen Marc Munden da dahil olmak üzere, BAFTA ödüllü National Treasure’ın arkasındaki yıldız ekibi yeniden bir araya getirecek.

Dizinin ismi ve konuyla ilgili ayrıntılar şu an için belli değil. Ancak, dizinin 2020’de bir İngiliz bakım evinin etrafında geçmesi bekleniyor. Home, başta dizinin orijinal adıydı ama yapımcılar bu isim üzerinde yeniden düşünüyorlar.

Birleşik Krallık’taki bakım evleri, koronavirüs salgını zamanından ağır darbe aldı ve 19.000’den fazla kişi bu hastalık nedeniyle hayatını kaybetti. Sonuç olarak, şu anda ülkedeki en katı tecrit önlemlerinden bazılarının merkez üssünde bulunuyorlar. Bakım evinde kalan sakinler, salgına yol açma endişesi nedeniyle sevdikleri insanları göremiyorlar.

Koronavirüs şüphesiyle kendisi de sıkıntı çeken Jack Thorne, Luton‘daki bir bakım evinde 15 yaşlı insanın ölümünden sonra, bakım evlerindeki koşullar, personele ve bölge sakinlerine sağlanan kişisel koruyucu ekipmanın eksikliği hakkında Nisan ayında tweetler atmıştı.

His Dark Materials ve The Aeronauts’un da arkasındaki isim olarak son derecede meşgul bir yazar olan Thorne, son yıllarda Channel 4 için, National Treasure, Kiri, The Virtues ve The Accident dizilerini yazmıştı.

 Jodie Comer ve Stephen Graham, 2012 yılında Good Cop dizisinde birlikte rol almışlardı. Comer, geçen sene Killing Eve ile Bafta ödülünü kazandığında sahnede Graham’a teşekkür etmişti.

Kaynak