The Killing’in yaratıcısı Søren Sveistrup’ın 2018 yılında yayınlanan, 28 dile çevrilen ve 50 ülkede yayınlanan aynı adlı ilk romanından uyarlanan Danimarka yapımı 6 bölümlük polisiye gerilim dizisi The Chestnut Man, 29 Eylül’de Netflix’te yayınlanacak.

Søren Sveistrup’un kurucu ortağı olduğu SAM Productions (Ragnarok), dizinin yapım şirketi.

Mikkel Boe Følsgaard, Danica Curcic

Danica Curcic (The Mist, Equinox) ve Mikkel Boe Følsgaard (The Rain) dizinin başrol oyuncuları. Iben Dorner (Borgen), Lars Ranthe, David Dencik (Chernobyl, Quicksand), Esben Dalgaard Andersen, Morten Brovn Jørgensen (Rita), Jens Jørgen Spottag, Camilla Lau, Peder Thomas PedersenMarie-Lydie Melono Nokouda, Anders Hove ve Thomas Hwan dizinin kadrosunu oluşturan diğer isimler.

The Chestnut Man, rüzgârlı bir Ekim sabahı polislerin korkunç bir şey keşfettiği sessiz bir Kopenhag banliyösünde başlıyor. Genç bir kadın, bir parkta vahşice katledilmiş bir hâlde bulunur ve kadının bir eli de kayıptır. Yanında kestaneden yapılmış küçük bir adam vardır. Genç ve hırslı dedektif Naia Thulin (Danica Curcic), yeni ortağı Mark Hess (Mikkel Boe Følsgaard) ile birlikte vakaya atanır. Çok geçmeden kestane adamın üzerinde gizemli bir kanıt keşfederler. Bu kanıt, vakanın bir yıl önce kaybolan ve öldüğü kabul edilen bir kızla, Sosyal İşler Bakanı Rosa Hartung’un (Iben Dorner) kızıyla bağlantılı olduğunu göstermektedir.

Søren Sveistrup, Dorte W. Høgh ve David Sandreuter dizinin yazarları ve Mikkel Serup ile birlikte dizinin yaratıcıları. Søren Sveistrup, Meta Louise Foldager Sørensen (Borgen) ve Mikkel Serup dizinin yönetici yapımcıları.

Mikkel Serup, ilk 3 bölümü, Kasper Barfoed, son 3 bölümü yönetti. SAM Productions‘tan Morten Kjems Hytten Juhl ve Stine Meldgaard dizinin yapımcıları.

.