Netflix’in Alman yapımı 4 bölümlük mini dizisi The Billion Dollar Code, 7 Ekim’de ekranlarda olacak. Oliver Ziegenbalg ve Robert Thalheim‘ın yaratıcısı ve yazarı oldukları dizi, 2020’nin Kasım ayında Terra Vision adıyla Netflix’ten onay almıştı.

Leonard Scheicher, Marius Ahrendt

Lavinia Wilson, Mark Waschke, Mišel Matičevič, Seumas Sargent, Thomas Douglas

Mark Waschke, Mišel Matičevič, Leonard Scheicher, Marius Ahrendt, Lavinia Wilson, Seumas F. Sargent ve Thomas Douglas dizinin kadrosunu oluşturan isimler.

Gerçek olaylara dayanan bu mini dizi, görünüşte yenilmez bir rakibe karşı verilen bir mücadelede, Google Earth algoritmasının mucitleri olarak hakları için mahkemeye giden iki Alman bilgisayar öncüsünün inanılmaz hikayesini anlatıyor. 1990’larda yeniden birleşme sonrası Berlin’deki hacker ortamından, başlangıç zamanlarındaki Silikon Vadisi’nin idealist dünyasına ve milyonlarca dolarlık bir davanın sert gerçekliğine kadar, The Billion Dollar Code, büyük bir dostluk, sadakat ve dijital çağda adalet sorununun hikayesini anlatıyor.

Leonard Scheicher, Marius Ahrendt

Oliver Ziegenbalg kabaca, “Bir film yapımcısı olarak, asla anlatılmamış olan gerçekten inanılmaz bir hikayeyi bulmayı her zaman arzularsınız. Ve aniden orada karşınıza çıkar. Ve bunu söyleyenler ne kadar büyük olduğunu bilmiyorlardı. Çünkü harika olan şey, The Billion Dollar Code’un hikayesinin sadece mucitler ve onların adalet için inanılmaz mücadeleleri hakkında bir şeyler anlatması değil, aynı zamanda tüm internet çağı ve dünyamızın dijitalleşmesi hakkında, naif başlangıçlardan bugüne kadar ne hale geldiği hakkında bir şeyler anlatmasıdır” demiş.

Kundschafter Filmproduktion ve Sunny Side Up Films dizinin ortak yapımcıları. Robert Thalheim, dizinin yönetmenliğini de üstlendi. Dizi İngilizce ve Almanca olarak Macaristan’da çekildi.

Türkçe altyazlı tanıtım fragmanı

Kaynak