NCIS serisinin 2. dizisi NCIS: Los Angeles, CBS’ten 13. sezon onayını aldı. Ayrıca Hawaii’de geçecek olan yeni NCIS dizisi NCIS: Hawaii’ye onay verdi.

Şimdiye kadarki NCIS serilerinde ana karakterler hep erkeklerden seçilmişti; NCIS’de Mark Harmon, NCIS LA’de Chris O’Donnell ve LL Cool J ve NCIS: New Orleans’ta Scott Bakula. Neyse ki serinin 4. dizisinin ana karakteri bir kadın olacak.  Aslında Kim Raver ve John Corbett’in ortak başrollerinde olduğu NCIS: Red zamanında onay almış olsaydı bunu yapmış olan ilk NCIS dizisi olacaktı.

NCIS: Hawaii, 23 Mayıs’taki sezon finali ile 7 sezonluk ekran macerasına nokta koyacak olan serinin 3. dizisi NCIS: New Orleans’ın boşluğu doldurulmuş olacak.

Aloha Eyaletinde geçen dizi, NCIS Pearl Harbor’dan Sorumlu ilk kadın Özel Ajan Jane Tennant ve ekibini merkeze alacak. Ekip, ulusal güvenlik ve adanın gizemlerini içeren yüksek riskli suçları araştırırken, aile ve ülkeye karşı olan görevlerini dengede tutmaya çalışacaklar.

Matt Bosack (SEAL Team), NCIS: New Orleans’tan Jan Nash ve Christopher Silber ile birlikte dizinin deneme bölümün yazdı. Üç isim de dizinin yönetici yapımcılığını üstlenecekler. Larry Teng (Supergirl, SEAL Team), yönetmen ve yönetici yapımcı olarak projede yer alacak.

Tüm NCIS dizileri gibi NCIS: Hawaii de CBS Studios tarafından üretilecek.

Kaynak