Josh Hartnett, Robert Harris‘in 2011’de yayınlanan aynı adlı finansal gerilim romanından uyarlanacak Sky dizisi The Fear Index’in başrolüne geldi. Sony’nin sahibi olduğu, daha çok The Crown’ın yapımcısı olarak bilinen Left Bank Pictures, Sky Studios ile birlikte dizinin prodüksiyonunu üstlenecek.

Josh Hartnett dışında, Leila Farzad (I Hate Suzie, Innocent), Arsher Ali (The Ritual, Informer) ve Gregory Montel (Call My Agent) dizinin diğer başrol oyuncuları.

Robert Harris’in (Pompeii, Enigma) çok satan romanından uyarlanan 4 bölümlük gerilim, Paul Andrew Williams ve Caroline Bartleet tarafından uyarlanacak. Yönetmenliğini David Caffrey (The Alienist, Peaky Blinders) üstlenecek.

The Fear Index, 6 Mayıs 2010’da, İngiliz genel seçimi ve Flash Crash olarak adlandırılan 36 dakikada trilyon dolarlık borsa çöküşünün olduğu 24 saatlik zaman periyodunda geçecek.

Hartnett, finans piyasalarında korkuyu sömüren yapay zeka güdümlü bir sistemden milyarlar kazanmak üzere olan Dr. Alex Hoffman adlı bir bilgisayar bilimcisi ve dahisini canlandıracak. Ancak planları, lansman gününde umduğu kadar sorunsuz gitmiyor. Tüm güvenlik kodlarını bilen bir adam tarafından evinde acımasızca saldırıya uğruyor. Bu yüzden gördüğü her şeyi sorgulamak zorunda kalıyor ve kendisine tuzak kurulduğuna ikna oluyor. Dizide Hoffman’ın, gerçeği, hafızayı ve paranoyak fanteziyi aşarak, gördüğü her şeyi kendi gözleriyle sorgulamaya zorladığı, hayatının en kötü 24 saatinde yaşadıklarını takip edeceğiz.

Dizinin çekimlerine bu ay Macaristan’da başlanacak. Bu yılın sonlarında ekranlarda olacak.

Kaynak