Resmi SiteIMDbWikipedia

29 Mayıs’ta Apple TV+ bizleri yeni bir animasyon dizi ile buluşturdu: Central Park.

Josh Gad, Loren Bouchard ve Nora Smith tarafından yaratılan dizi aslında FOX kanalı için hazırlanacaktı fakat oradan sekip Apple TV+’a yâr oldu. Müzikal bir animasyon komedi olan dizi, adından da belli olduğu üzere New York’un kalbindeki ünlü Central Park’ta geçiyor.

Dizinin bölüm süreleri 25 dakika civarı oluyor genellikle. Çift bölümle açılışını yapan ve haftalık olarak yayınına devam etmekte olan dizinin ilk sezonu 13 bölüm sürecek. Yine 13 bölümlük 2. sezon onayının da cepte olduğunu hatırlatalım ve yazımızın devamında biraz da konusu ile karakterlerinden bahsedelim.

Konu:

Zengin ve kötü kadın Bitsy, Central Park’taki düzeni bozmak ve parkı ortadan kaldırarak yerine kafelerin, restoranların, alışveriş merkezlerinin olduğu binalar dikmek istemektedir. Bunun için de yapmaktan çekineceği bir hamle yoktur. Park korucusu Owen ise parkı korumak için elinden geleni yapmaktadır, işini büyük ciddiyetle yapar ve parka gözü gibi bakar. Ailesi ve park çalışanları da ona, parktaki düzeni korumak ve karşılaştıkları sorunlara hep birlikte göğüs gererek çözümler bulmak için yardımcı olurlar. Bu insanlar için Central Park sadece bir park değil, ondan daha öte bir şeydir.

Owen – Cole – Paige – Molly

Owen Tillerman (Leslie Odom Jr.): Parkın korucusu ve ailesiyle birlikte parkta yaşıyor.

Paige Tillerman (Kathryn Hahn): Owen’ın gazeteci eşi. What’s New, New York? adlı küçük bir gazetede çalışıyor, mevcut çalışma durumundan memnun değil ve daha iyi bir gazeteci olmak, daha iyi bir mevkide yer almak, daha büyük haberler yapmak için çabalıyor.

Molly Tillerman (Kristen Bell): Tillerman ailesinin kızları, çizgi roman çizmeyi seviyor. Oldukça zeki bir çocuk.

Cole Tillerman (Tituss Burgess): Tillerman ailesinin oğulları. Büyük bir hayvansever.

Birdie (Josh Gad): Central Park’ta yaşayan bir sokak müzisyeni. Kendisine Birdie denmesinin sebebi şarkı söylemesi (şakıması) ve kuş havuzunda yıkanması. Kendisi aynı zamanda dizinin anlatıcısı konumunda.

Bitsy – Helen

Bitsy Branderham (Stanley Tucci): Dizinin kötü karakteri olan zengin, ihtiyar kadın. Balkonundan sürekli Central Park’ı dikizliyor ve kötü planlar kuruyor.

Helen (Daveed Diggs): Bitsy’nin yardımcısı. Bitsy’nin kendisine karşı davranışlarından hiç hoşlanmıyor ve bir gün onun yerine geçmenin hayalini kuruyor.

YAZARIN NOTU

Şimdiye dek yayınlanan 4 bölümü de izledim. Diziden memnunum şu an için, ilerledikçe daha da iyi olur diye düşünüyorum. Her bölümde 3 tane falan müzikal kısım oluyor. Müzikal konusunda tatmin edici olduklarını söyleyebilirim. Özellikle 2. bölümdeki Weirdos Make Great Superheroes şarkısını sevdim. Karakterleri de genel olarak sevdim. Komedi konusunda fazla beklenti yükseltmemekte fayda var bence. Animasyon veya müzikal seven biriyseniz, dizi kesinlikle bir şansı hak ediyor. İzleyecek olanlara iyi seyirler dilerim.