The Crown’ın eski kraliçesi Claire Foy, BritBox’ta yayınlanacak olan Motive Pictures ve Endeavour Content yapımı 8 bölümlük gerilim dizisi Marlow’un başrol oyuncusu oldu.

Dizi, Thames Halici’nin ‘The Edgelands’ olarak bilinen, kaçakçıların, çamurda değerli eşya arayanların, girişimcilerin ve fırsatçıların bulunduğu rahatsız edici topraklarında, asırlardır birbirlerine karşı düşman olan ve mücadele eden iki aileyi, Marlow ve Wyatt ailelerini merkezine alıyor.

Claire Foy, Haliç’te doğup büyüyen ve 15 yıl önce babasını bir yangın fırtınasında kaybettiği Edgelands’a geri dönen, cevaplar ve intikam arayan Evie Wyatt karakterini canlandıracak. Ancak Marlow klanıyla tekrar çatışmaya giren Evie, kendisini yaşlanan aile reisi Tom Marlow ile bir savaşta bulur.

Sonbaharda çekimlerine başlanacak olan dizi, BAFTA ödüllü senarist Tony Grisoni (Southcliffe, Red Riding) ve Simon Maxwell (Deep State) tarafından yaratıldı. Claire Foy, Grisoni ve Maxwell ile birlikte dizinin yönetici yapımcılığını üstlenecek.

Kaynak