Netflix’in 2018’in Kasım ayında duyurduğu, 1998-1999 yılları arasında 26 bölüm yayınlanan aynı adlı ünlü animeden uyarlanan dizisi Cowboy Bebop, 19 Kasım’da ekranlarda olacak.

Tüm dünyada büyük ilgi gören Sunrise Inc. yapımı Cowboy Bebop’tan uyarlanan dizi; Spike Spiegel, Jet Black ve Faye Valentine’dan oluşan ödül avcısı arkadaş grubunun caz müzikten ilham alan, kalıplara sığmayan hikayesini anlatıyor. Uzayda geçen aksiyon dolu Western macerası Cowboy Bebop, “kovboylar” olarak tanınan ve her biri kendi geçmişinden kaçmaya çalışan 3 ödül avcısını konu alıyor. Amansızlıkları dışında birbirine hiç benzemeyen Spike Spiegel (John Cho), Jet Black (Mustafa Shakir) ve Faye Valentine (Daniella Pineda) bir araya gelerek gözü pek ve sinir bozucu bir ekip kurar. Ekip, yeterince yüksek bir bedel karşılığında güneş sisteminin en azılı suçlularının peşine düşmeye hazırdır. Ancak kurnazlıkları ve alaycılıklarıyla bin türlü beladan kurtulmayı başarmalarına rağmen geçmişlerinden kaçmaları o kadar kolay olmayacaktır.

İlk sezonu 10 bölüm sürecek dizinin yönetici yapımcılığını Midnight Radio’dan André Nemec, Jeff Pinkner, Josh Appelbaum ve Scott Rosenberg, Tomorrow Studios’dan Marty Adelstein ve Becky Clements, Sunrise Inc.ten Makoto Asanuma, Shin Sasaki ve Masayuki Ozaki ile birlikte Tim Coddington, Tetsu Fujimura, Michael Katleman, Matthew Weinberg ve Christopher Yost üstleniyor.

Nemec, ayrıca yapımda yürütücü yapımcı olarak görev alıyor. Orijinal animenin yönetmeni Shinichirō Watanabe, diziye danışman olarak katılırken orijinal müziklerin bestecisi Yoko Kanno da uyarlama için geri dönen bir diğer isim.

Cho, Shakir ve Valentine dışında, Alex Hassell (The Miniaturist, The Boys) ve Elena Satine (Revenge, The Gifted) dizinin diğer başrol oyuncuları.

Alex Garcia Lopez (Utopia UK, Misfits) ve Michael Katleman (The Last Ship), dizinin 5’er bölümünü yönetti.

Posterler ve diğer videolar 2. sayfada.