mv5byja4mde0y2etztezny00mdewlwfiyzqtzgmwzdq1ywq4mgnmxkeyxkfqcgdeqxvymti0nji5oti-_v1_sy1000_sx1500_al_

ITV’nin seri katil temalı 2 bölümlük mini dizisi Dark Angel‘ın cadılar bayramında yayınlanacağı duyuruldu. İlk bölüm 31 Ekim’de izleyiciyle buluşacak.

En iyi Downton Abbey ile tanıdığımız Joanne Froggatt’ın başrolünde olduğu ve daha önce şuralarda haberini yaptığımız dizinin konusuna, kadrosuna ve fragmanına göz atalım öyleyse.

Konu şöyle:

İngiltere’nin kuzey doğusundaki memleketinde yaşayan Mary Ann, sevgi dolu bir eş ve anne olarak tanınmaktadır. Peki hasta kocasıyla birlikte fakirlik içinde yaşayan bu kadın, arzularının ve daha iyi bir yaşamın peşinde koşarken ne derece insafsız olabilir?

Mary Ann, arkasında herhangi bir yara ya da belirti bırakmayan metodlarla zehirleme yöntemleri izleyen bir seri katildir. Kurbanlarını sıraladığı ve işi bitince çentik attığı bir liste tutmaktadır. Victoria dönemi topluluğundan olan bu kadının bu şekilde korkunç suçlar işleyebilecek biri olduğundan şüphe etmek imkansızdır. Kuzey Doğu taraflarında sürekli seyahat ederken, kendinden şüphelenmeyecek kişilere kurnazca yakınlaşmakta, buralarda evlenip yeni aileler kurmakta ve paralarını alıp kaçmadan önce de onları öldürmektedir.

Bütün bu korkunç suçlarla birlikte Mary, sosyal ve ekonomik anlamda istediği yere gelse de daha çok ölüm gerçekleştikçe çirkin suçlarının ortaya çıkma riski de artmaktadır.

Diğer başlıca oyuncular şöyle: Alun Armstrong (Penny Dreadful), Jonas Armstrong (Edge of Tomorrow, Robin Hood), Laura Morgan (Torchwood), Sam Hoare (Life in Squares), Emma Fielding (Arthur and George) ve Penny Layden (Call the Midwife)

Bunlar da fragmanlar: