him_episode_1_05İngilizlerin dizilerini yumurta kapıya dayanınca yayın akışına dahil etmesine alıştık. İşte yine, yeni bir dizi daha var Ekim programına sonradan giren: HIM.

Bugün (19 Ekim 2016) başlayacak olan ve Unforgotten yapımcılarının elinden çıkan korku-doğaüstü türündeki 3 bölümlük dizi, Paula Milne tarafından kaleme alınıyor.

Konusu şöyle:

Hikaye; çocukluk ve yetişkinlik arasında, adeta bir araftaymış gibi sıkışıp kalan 17 yaşındaki HIM lakaplı (dizide sürekli böyle bahsedilen ve gerçek adı belli olmayan) karaktere odaklanıyor. Kendisi, ikisi de boşanmış ve yeniden evlenmiş anne-babasının evleri arasında da kıstırılmıştır. O evden öbürüne her gidip gelişi, ailesine geçmişteki başarısızlıklarını hatırlatmakta ve de yeni mutlu aile tabloları için tehdit oluşturmaktadır. Her ergen gibi o da çok karmaşık duygular arasında sürüklenmekte, gerçek hislerini gizleyerek olmadığı biri gibi davranmaya meyil göstermektedir.

İşin aslı onun bu enteresan davranışlarını tetikleyen başka bir şey daha vardır. Onu asıl meşgul eden şey, korkutucu bir sırrı saklamaya çalışmasıdır: Büyükbabasından ona geçen doğaüstü güçlerini…

Sadece yaşlı büyükannesi sırrını bilmektedir. HIM, öfkesine ve asabiyetine karşı mücadele edip kontrolü elinde tutmalı ve güçleri trajik bir şekilde son bulmadan önce onları iyilik için kullanmalıdır.

him

Oyunculara baktığımızda Fionn Whitehead, Katherine Kelly (Mr Selfridge, The Night Manager), James Murray (Defiance, Cucumber, Primeval), Patrick Robinson, Lucy Liemann (Agatha Raisin) ve Simona Brown (The Casual Vacancy, Guilt) gibi isimleri görüyoruz.

Dizi her ne kadar doğaüstü olsa da aslında hayatın ta kendisinden konulara odaklanmayı vaat ediyormuş: Kalp kıran ayrılıklar, aşk, kaybetmek, ihanet,  tutku… Hikayenin kalbi ise HIM’in insanlığını kaybetmeden ergenlikten yetişkinliğe geçtiği dönüm noktası imiş.

medium_clorqz49uz-oem_cycsvmcqoq3i-ltofm6k_nebgifu

Dizi için bir fragman hazırlanmamış. Aşağıdaki tweetten çok kısa, videodan ise biraz daha uzun bir sahneyi izleyebilirsiniz.

https://twitter.com/ITV/status/788681118677467138

https://www.youtube.com/watch?v=A0kOpwNRSgc