Game of Thrones’un yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss’ın Netflix ile 5 yıllık, 200-300 milyon dolar arasında olduğu söylenen bir film ve dizi anlaşması yaptığı ile ilgili haberi geçen sene almıştık. Bugün gelen haberle ilk büyük dizi projeleri açıklandı.

İkili, Çinli yazar Liu Cixin’in, Remembrance of Earth’s Past üçlemesinin 2008’de yayınlanan ilk kitabı The Three-Body Problem’ı (Üç Cisim Problemi) dizi olarak Netflix’e uyarlayacaklar. Devam kitapları The Dark Forest ve Death’s End de ayrıca uyarlanacak.

2015 Hugo en iyi roman ödülünü kazanan The Three-Body Problem, insanlığın yabancı bir medeniyetle ilk temasının öyküsünü anlatıyor. Kitap, Kültür Devrimi sırasında babasının Kızıl Muhafızlar tarafından öldürülmesinin ardından uzaylıların Dünya’yı işgal etmesine yardım etmeye çalışan Ye Wenjie’nin hikayesini anlatıyor. Dünya’daki farklı gruplar ise uzaylıları karşılamanın farklı yollarını planlamaktadır.

Netflix, kitapların haklarını ellerinde bulunduran The Three-Body Universe ve Yoozoo Group’la İngilizce uyarlamasını yapmak için anlaşma yaptı.

Yazar Liu ve birinci ve üçüncü kitapların İngilizce versiyonlarını çeviren başarılı bilim kurgu yazarı Ken Liu, dizide danışman yapımcı olarak görev alacaklar.

Alexander Woo (The Terror: Infamy, Manhattan, True Blood), Benioff ve Weiss ile birlikte dizinin bir diğer yaratıcısı.

Dizinin diğer yönetici yapımcıları:

Star Wars: Episode VIII – The Last Jedi ve Knives Out filmlerinin yönetmeni ve yazarı Rian Johnson ve yapımcı ortağı Ram Bergman ile Johnson ve Bergman’ın yapım şirketi T-Street’in Televizyon Departmanı Başkanı Nena Rodrigue,

Benioff ve Weiss’ın yapım şirketi Bighead Littlehead’in yapım şirketinin başkanlığını yeni üstlenen Bernadette Caulfield (The Nevers, GOT, Big Love, Carnivale, The X-Files),

Yoozoo Group ve Three-Body Universe başkanı Lin Qi ve Three-Body Universe Başkan Yardımcısı Zhao Jilong,

Plan B Entertainment (Brad Pitt, Jeremy Kleiner ve Dede Gardner’ın şirketi),

Primitive Streak (Rosamund Pike ve Robie Uniacke’ın şirketi)