The CW’nun sonbahar yenilerinden Frequency, bilim kurgu ve polisiye türünde aynı isimli filmin uyarlama dizisi olarak ekranlarda yerini aldı. İlk sezonu diğer yeni CW dizisi No Tomorrow gibi 13 bölüm sürecek olan dizi 25 Ocak 2017’de sona erecek. Yeni sezon hakkında bir haber olmasa da olası bir iptal haberi gelmesi durumunda özel web bölümüyle bizlere veda edebilirmiş.

Dizinin mutfağında Toby Emmerich, Jeremy Carver, Brad Anderson, Jennifer Gwartz, Dan Lin, John Rickard gibi tanıdık isimler yer alıyor.

ÖNEMLİ BAĞLANTILAR

FacebookTwitterInstagramResmi SiteWikipediaIMDb

KONU

Raimy, babası gibi NYPD polis memurudur fakat babasından bahsedilmesinden, onunla kıyaslanmaktan hiç hoşlanmaz. Çünkü babası, o sekiz yaşındayken onları bırakıp gizli göreve gitmiştir ve görevdeyken yozlaştırılmıştır. Bu olay babasının itibarının lekelenmesine ve ölümüne yol açmıştır. Raimy de bu yüzden babasını kötü bilir, onun bahsini bile açmaz.

Derken bir gün evlerinin deposuna bir şimşek çakar ve Raimy depoya gittiğinde eski bir radyo ile karşılaşır. Bu radyo babasından kalan bir hatıradır. Radyoyu kaldırmaya çalışırken birden bir ses duyar ve radyonun diğer tarafındaki sesle konuşmaya başlar. Sonradan bu sesin babasına ait olduğunu fark eder ve babasının öldüğü zamana kısa bir süre kalmıştır. Bu sırada Raimy babasının kirli polis olmadığını öğrenir ve onu ölümü konusunda uyarır. Babası Raimy’nin uyarısıyla ölümden kurtulur. Fakat tarihteki değişiklik, kelebek etkisiyle bir şekilde Raimy’nin günümüzdeki hayatını etkiler ve bu da trajik sonuçlar doğurur. (1. bölüm sonu – 2. bölüm ispiyonu!!) Annesi Nightingale katili diye adlandırılan bir seri katilin kurbanı olmuştur ve sevgilisi aslında onu hiç tanımamaktadır. Raimy ve babası, annesini kurtarmak için iş birliği yaparlar. 

20 yıldır ayrı kalan baba ve kızı bir araya gelmiştir. Şimdi onlar, istedikleri hayatı elde edebilecekler midir? Tarihi düzeltebilecekler midir?

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

 

Raimy Sullivan (Peyton List)

Akıllı ve başarılı birisidir, polis teşkilatında kariyer basamaklarını çabuk tırmanmıştır ve herkes tarafından sevilmektedir. Hayatı boyunca babasının yokluğunu hissetmiştir. Onun izinden gidip polis olmuş olsa bile içinde bir şeyler eksik kalmıştır hep. Şimdi bu yokluğu doldurma şansı vardır fakat babasını kazanayım derken birden yapayalnız kalmıştır. Eski hayatını geri kazanmak için her şeyi yapacaktır.

Oyuncuyu Blood & Oil, The Flash, The Tomorrow People, Mad Men ve Flashforward dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

 

Frank Sullivan (Riley Smith)

Frank, başarılı bir polistir. Teşkilat içerisinde ünlüdür. Ailesine çok bağlıdır fakat mesleğine de ailesi kadar bağlıdır. Hatta bazen mesleği baskın gelir. Kızının verdiği tüyolar sayesinde gizli görevde öldürülmekten kurtulur ve kendisine bir meslek arkadaşının komplo yaptığını öğrenir. Kendisine yapılan komployu kanıtlayamadığı için gerçekleri gün yüzüne çıkaramaz. Hayatta kalmasıyla geleceği değiştirmiştir fakat olaylar istedikleri gibi olmamıştır. Bu yüzden her şeyi tekrar eski haline getirmek daha çok onun görevidir.

Oyuncuyu Nashville, The Messengers, True Detective, True Blood ve 90210 dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

 

Julie Sullivan (Devin Kelley)

Raimy’nin annesi. Frank’in sürekli işiyle meşgul olması sebebiyle ailenin bütün yükü onun omuzlarına biniyor. Frank’in işine olan tutkusu yüzünden sürekli araları bozuluyor.

Oyuncuyu Resurrection, Covert Affairs ve The Chicago Code dizilerinden hatırlayabilirsiniz. Peyton List ile benzerliği, mükemmel bir oyuncu seçimi olduğunu kanıtlıyor. :)

 

 

 

 

 

Satch Reyna (Mekhi Phifer)

Frank’in eski ortağıdır. Şimdi de kızının en büyük akıl hocası ve yardımcısıdır. Frank ile ilgili Raimy’e destek olmaya çalışır fakat geleceğin değişmesiyle artık Frank’i kötü bilmemektedir. Geçmişte de Frank’i her koşulda korumaya çalışır.

Oyuncuyu Secret City, House of Lies, Torchwood, Lie to Me ve ER dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Daniel Lawrence (Daniel Bonjour)

Raimy’nin nişanlısı. Ona evlenme teklifi etmeyi planlamaktadır. Fakat (1. bölüm sonu ispiyonu!!) Geleceğin değişmesiyle Raimy ile hiç tanışmamıştır.

Oyuncuyu Flaked, Teen Wolf ve The Walking Dead dizilerindeki küçük rollerinden tanıyabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Gordo (Lenny Jacobson)

Raimy’nin çocukluk arkadaşı ve komşusudur. Ona her konuda destek olur, sırdaşıdır.

Oyuncuyu Nurse Jackie dizisinden hatırlayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Stan Moreno (Anthony Ruivivar)

Frank’e komplo kurup ölmesine sebep olan polis arkadaşıdır. Asıl kirli polis olan kendisidir. Raimy günümüzde, Frank ise geçmişte onun gerçek yüzünü ortaya çıkarmaya çalışsa da sürekli paçayı kurtarır. Raimy gerçekleri öğrenmesiyle onun yanından uzaklaşır.

Oyuncuyu Scream, American Horror Story ve Banshee dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

SON SÖZ

Peyton List’in başrolde oynayacağını duyunca bu dizi için çok heyecanlanmıştım. İlk bölümlerde de özellikle ağır dram yaparak, insanın içini ağlattığını söyleyebilirim. Bu dram kısmını sürekli yapamasa da ilerleyen bölümlerde de seviyesini sabit tuttu. Formüllü olmadığı ve ana konusu olduğu için de 13 bölüm ideal olmuş. Peyton List başta olmak üzere Riley Smith ve Devin Kelley de güzel oynuyor. Sonunun kapalı biteceğini düşünüyorum ama belli de olmaz. En kötü filmini izler, bir nevi tatmin olurum diye düşünüyorum. Onun dışında tam CW standartlarında bir iş olduğunu da söylemeden geçmeyeyim. CW dizilerine aşinaysanız deneyin. =)

İzleyecek olanlara iyi seyirler. =)

TANITIM FRAGMANI

Not: Daha önce dizinin mini tanıtımını şurada yapmıştık ve alakalı yorumlar o yazının altında yapılıyordu.