Hallmark Channel, 22dakika’cılar olarak pek ilgilenmediğimiz bir kanal. “TV’nin kalbi” sloganıyla yayın hayatına devam eden Hallmark, son yıllarda orijinal yapım sayısını artırmaya devam ediyor. Daha çok aile draması, romantizm gibi konular içeren TV filmleriyle ün yapmış, risk almayan; çok standart ve klasik işlere imza atan bir platform. Kimileri demode bulsa da izlerken yormayan, kafa dağıtmalık ve içinizi ısıtacak bir şeyler aradığınızda imdadınıza yetişebiliyor. Tabii ki beklentilerinizi ayarladığınız takdirde.

Favori TV filmlerim olsa da orijinal dizilerinden şimdilik sadece birini izliyorum. Zaten toplamda beş taneler. Hepsi de Amerikan-Kanada ortak yapımı. Onlara çok kısacık değindiğim mini bir dosya hazırlamak istedim. Öyleyse buyursunlar:

DEVAM EDEN DİZİLERİ

WHEN CALLS THE HEART

When Calls the Heart

Hakkında: Janette Oke’nin kitabından uyarlanıyor. Ocak 2014’te yayın hayatına başladı. İlk olarak 2013 Ekim’inde bir TV filmi çıktı. TV filminin kadrosunda farklılıklar var. Mesela başrollerde Maggie Grace (Lost) ve Stephen Amell (Arrow) yer alıyor.

İlk sezon 12 bölümden, 2. sezon 7 bölüm ve 1 özel bölümden, 3. sezon ise 8 bölüm ve yine 1 özel bölümden oluşuyor. 4. sezon onayı mevcut.

Konu: 19. yüzyılda geçen bir drama. Kocasını yani kaybeden Elizabeth, iyi yaşam standartlarına alışmış genç bir öğretmendir. Artık çalışmaya karar verir ve ilk görevi için Kanada’nın batısının çorak topraklarındaki küçük bir kasabada çalışmayı kabul eder. Burada yaşam kolay gibi görünse de kabına sığmaz öğrencilerinin yanında bir de kasabada tek etkileyemediği ve en başından beri anlaşamadığı yeni polis memuru Jack Thornton ile uğraşması gerekmektedir.

Oyuncular: Erin Krakow (Army Wives), Daniel Lissing (Last Resort), Lori Loughlin (Full House), Jack Wagner (Melrose Place), Martin Cummins (Dark Angel, Unreal), Pascale Hutton (Sanctuary), Kavan Smith (Stargate Atlantis)

Fragman:

TV Filmi fragmanı:


GOOD WITCH

Good Witch
Hakkında: Fantastik bir aile dizisi. 2008 yapımı filmin uyarlaması. 2015’in Şubat ayında başladı. İlk sezon 8 bölüm ve 1 özel bölümden, 2. sezon ise 10 bölüm ve 1 özel bölümden oluşuyor. 3. sezon onayı mevcut.

Konu: Middleton’da yaşayan büyücü Cassie Nightingale ve ergen kızı Grace, öngörü yeteneğine sahiptirler. New York’tan yeni taşınan Dr. Sam Radford ve oğlu yeni komşuları olur ve hemen bu anne-kızın büyüsüne kapılırlar. Onların ise yeteneklerinin açığa çıkmaması için çok dikkatli olmaları gerekmektedir.

Oyuncular: Catherine Bell (Army Wives), Bailee Madison (Trophy Wife, Once Upon a Time), James Denton (Desperate Housewives), Rhys Matthew Bond.

Fragman:


CHESAPEAKE SHORES

Aile-romantizm türlerinde bir drama. 2016 Ağustos’unda başladı. 9 bölümlük ilk sezonu geride bıraktı ve 10 bölümlük 2. sezon onayını aldı. 2017’in yaz aylarında dönecek. Ayrıntılı tanıtımını şurada yapmıştık.


SONLANAN DİZİLERİ

CEDAR COVE

Cedar Cove

Hakkında: Debbie Macomber‘ın aynı adlı kitabından uyarlanıyor. Üç sezon sürüp iptal edildi. İlk sezon 13, ikinci 12, üçüncü 11 bölümden oluşuyor.

Konu: Bir süre önce oğlunu kaybeden ve kocasından boşanan yargıç Olivia Lockhart, şimdi kızıyla birlikte sakin ve göz alıcı sahil kasabası Cedar Cove’a taşınmış ve buranın insanlarına kendini adamıştır. Fakat kariyeri, ailesi ve aşkı bulma konusundaki çabaları arasında dengeyi kurmakta zorlu mücadeleler vermektedir.

Oyuncular: Andie MacDowell, Dylan Neal (Dawson’s Creek, Arrow), Sarah Smyth, Teryl Rothery (Stargate SG 1)

Fragman:


SIGNED, SEALED, DELIVERED

Signed, Sealed, Delivered

Hakkında: Komedi – drama türünde bir dizi. İlk önce 2013 Ekim’inde bir adet TV filmi olarak çıktı ve ardından 10 bölümlük ilk sezonu geldi. Sonrasında yine TV filmleriyle devam etti. Yedi TV filmi daha çıktı. Son film 2016 Eylül’ündeydi. Şimdilik devamı gelecek gibi görünüyor. Yani sonlanan kısmında olduğuna aldanmayın, dizi olarak sonlandı sadece.

Konu: Bir grup posta dedektifinin hikayesi. Bu dedektiflerin işi, alıcısına ulaşmamış paketlerin ve mektupların peşine düşmek, tahmin edilmeyen şekillerde alıcılarına ulaştırmak ve bu sayede hayatları kurtarmak, suçları çözmek, eski aşıkları kavuşturmak… Geç olsa da bir şekilde tam zamanında ulaştırıp geleceği değiştirmekteler.

Oyuncular ve Karakterler:

Fragman: