Dead Still, 15 Mayıs’ta Kanada kanalı Citytv’de başlıyor. İrlanda, Kanada ve ABD ortak yapımı olan dizi, ABD’deki yayıncı kuruluşu Acorn TV’de 18 Mayıs‘ta izleyiciyle buluşacak. İrlanda kanalı RTÉ’nin yayın tarihi ise henüz açıklanmadı.

Suç draması, komedi ve gizem ögelerini harmanlayan bir dönem dizisi olan Dead Still, 6 bölümden oluşacak. Dizinin yaratıcıları John Morton ve Imogen Murphy. Murphy, Craig David Wallace ile birlikte yönetmenlik görevini üstlenmiş ayrıca dizide. Yapımcı koltuğunda ise Paul Donovan, Scott Garvie, Christina Jennings ve Ailish McElmeel gibi isimler eşlik etmiş Murphy’ye.

Dizinin hikayesi 1880’li yıllarda, Kraliçe Victoria döneminde, İrlanda’nın başkenti Dublin’de geçiyor ve ünlü bir anıt fotoğrafçısının çalışmalarıyla bağlantılı gibi görünen bir dizi cinayet vakasının içine sürüklenişini konu alıyor.

Dizinin başrollerini Michael Smiley (Luther, Death and Nightingales, The Aliens), Eileen O’Higgins (My Mother and Other Strangers) ve Kerr Logan (Strike, Alias Grace, My Mother and Other Strangers) paylaşıyor. Kadroda ayrıca Jimmy Smallhorne, Aidan O’Hare, Peter Campion, Rhys Dunlop, Mark Rendall, Jordanne Jones ve Aoife Duffin (Moone Boy) gibi isimler yer alıyor.

Bu da dizinin fragmanı: