Dexter’ın yıllar sonra geri döneceği ile ilgili haberi 2020’nin Ekim ayında almıştık. 10 bölümlük mini dizi olarak geri dönecek olan Dexter’ın, sonbaharda ekranlarda olacağı ile ilgili haberi ise Nisan ayında geldi.

Dün ise Comic-Con@Home’da, Amerika’nın en sevilen seri katili Dexter Morgan’ın, Dexter: New Blood adlı limitli diziyle, 7 Kasım’dan itibaren ekranlarımıza geri döneceği açıklandı.

Dexter’ın Laura Kasırgası’nın gözünde kaybolmasından 10 yıl sonra geçen dizi, Dexter’ı New York’taki küçük Iron Lake kasabasında takma bir isimle yaşarken karşımıza çıkaracak. Dexter yeni hayatını kucaklıyor olabilir, ancak bu birbirine sıkı sıkıya bağlı küçük topluluktaki beklenmedik olayların ardından, “Dark Passenger” yeniden ortaya çıkıyor.

Julia Jones (The Mandalorian), Alano Miller (Sylvie’s Love), Johnny Sequoyah (Believe), Jack Alcott (The Good Lord Bird) ve Clancy Brown (The Crown, Billions), bu sezon Michael C. Hall’a eşlik edecek olan oyuncular. Jamie Chung (Lovecraft Country) ve Oscar Wahlberg (Manchester By the Sea), tekrar eden roller ile dizide yer alacaklar.

Eskilerden ise Debra’yı canlandıran Jennifer Carpenter’ın ve The Trinity Killer’ı canlandıran Arthur Mitchell’ın geri dönecekleri söyleniyor.

Michael C. Hall ve orijinal dizinin yürütücü yapımcısı Clyde Phillips, Dexter: New Blood ile yeniden bir araya geldi. Şu anda Batı Massachusetts’te her biri 1 saat sürecek dizinin 10 bölümü yapım aşamasında.

.