Dirty John’un 2. sezon konusu ve başrolleri belli oldu.

İlk sezonu Bravo’da yayınlanan gerçek suç temalı antoloji formatındaki dizinin 2. sezonunun USA Network’te yayınlanacağı haberi Mayıs ayı içerisinde gelmişti. Bugün de dizinin 2. sezonunun Betty Broderick‘in hikayesini anlatacağı ve Dirty John: The Betty Broderick Story ismiyle yayınlanacağı açıklandı. Başrolleri ise Brockmire, Togetherness, The Romanoffs, Bent ve Studio 60 on the Sunset Strip gibi birçok diziden tanıdığımız Amanda Peet ile Mr. Robot, Breaking In ve The Forgotten gibi dizilerden hatırlanabilecek Christian Slater‘ın paylaşacağı duyuruldu.

Betty Broderick, 1989 yılında eski kocasını ve onun yeni karısını öldürmekten hüküm giyen kenar mahalleli bir ev hanımı. Betty, canını aldığı eski kocası Dan Broderick ile 1965 yılında tanışıp 1969 yılında evlenmiş ve 5 de çocuk doğurmuş sonuncusu 1979 yılında olmak üzere. Seksenli yıllar çift için iyi geçmemiş. Dan, 1982 yılında ileride 2. eşi olacak olan 21 yaşındaki Linda Kolkena’yı yanında işe almış. 1983’ün sonlarında Betty, Dan’in kendisini Linda ile aldattığından şüphelenmeye başlamış ve 1985’in başlarında Dan evi terk etmiş. Uzun yıllar süren boşanma süreci 1989 yılında nihayete ermiş. İkili resmi olarak boşanınca da aynı yıl içerisinde Dan ve Linda evlenmiş. Çocukların vesayetini de Dan kapmış. Düğünden yaklaşık 6 ay sonra da Betty, Dan ve Linda’yı öldürmüş. 1991 yılında cinayet davası sonuçlanmış ve Betty 32 yıl ceza almış. 

Amanda Peet’i Betty Broderick olarak izleyeceğiz dizide. Slater ise Dan Broderick olarak karşımıza çıkacak. Dizide 1960’lı yıllardan 1980’li yıllara uzun bir yolculuk yapacağız.

Kaynak