Dizi ve film sektöründeki pek çok ismi ve projeyi etkileyen taciz-tecavüz skandalları Ed Westwick (Gossip Girl) denen şahsı da etkilemişti. Üç kadının tecavüzle ve tacizle suçladığı aktör suçlamaları reddetse de diğer örneklerde olduğu gibi kariyeri etkilenmeye başladı.

İlk olarak BBC ve Netflix’in ortak hazırladığı White Gold’un ikinci sezonunun prodüksiyonu geçici olarak durduruldu, diziden kovuldu. Sonra daha kötüsü oldu: BBC, Noel programında olan Agatha Christie uyarlaması Ordeal By Innocence‘ı yayından çekti ve yaptığı açıklamada aktöre açılan soruşturma bir çözüme ulaşana kadar diziyi yayınlamayacağını açıkladı. Kısa süre önceyse yeni bir gelişme yaşandı.

Kanal soyadı Westwick olan şahsı buradan da kovuverdi. Çekimleri bitmiş üç bölümlük mini dizideki sahneleri baştan çekilecek ve kitapta önemli bir yer de edinen karakterini Christian Cooke (The Art of More, Witches of East End, Magic City) oynayacak. Çekimler bu ay içerisinde yeniden başlayacak.

Kadroda Bill NighyCatherine KeenerMatthew GoodeLuke TreadawayAnthony BoyleEleanor TomlinsonMorven ChristieCrystal ClarkeElla Purnell ve Alice Eve de yer alıyor. Romanın konusu şöyle:

Londra’nın zengin ailelerinden Argyle’lerin malikânesi korkunç bir cinayetle sarsılır ve öldürülen Bayan Argyle’ın katil zanlısı olarak oğlu Jacko Argyle hapse atılır. Sonrasında da bu genç adam cezaevinde zatürreeden ölür. Ancak iki yıl sonra Doktor Arthur Calgary adında biri ortaya çıkıp cinayetle ilgili yeni bilgiler ortaya atıp Jacko’nun suçsuz olduğunu iddia edince eski yaralar açılır ve ortalık karışmaya başlar.