prt_400x268_1452726503

TBS‘in 11 Nisan’da başlayan yeni komedisi The Detour‘un tanıtımına hoş geldiniz.

Tanıtıma başlamadan önce dizinin daha başlamadan 2. sezon onayı aldığını, ilk sezonun 10, ikinci sezonun ise 13 bölümden oluşacağını belirtelim.

Jason Jones ve Samantha Bee‘nin hem yapımcılığını, hem senaristliğini yaptığı The Detour’un başrolünde de Jason Jones’u görüyoruz.

KONUSU

 

Konu bölümü, ilk 2 bölümden ispiyon (spoiler) içermektedir.

The-Detour

Ailemizin babası Nate, kötü bir gün geçirmiş ve işinden kovulmuştur.  İşinden kovulduğu gün, daha önce planlanmış olan iş seyahatine ailesi ile beraber çıkacağı gün ile aynı güne denk gelmiştir. Ailemiz bu yolculuğa hem iş, hem seyahat, hem de bir tanıdıklarını ziyaret olarak bakmaktadır. Kovulduğu şirket uçak biletlerini iptal edince, Nate de işten kovulduğunu ailesine açıklamak istemeyince ve akabinde Nate’in yalan söyleyerek ailesini ikna etmesiyle planlanan uçak yolculuğu, araba yolculuğuna dönüşür.

the-detour-renewed-tbs

Nate & Robin çifti, 11 yaşındaki biri kız, biri erkek ikiz ergen çocuklarını da yanına alır ve Florida’ya doğru yolculuk başlar. Sonunun tutuklanmayla biteceğini ve Nate’in kendisini federal bir sorgunun ortasında bulacağını öğrendiğimiz bir yolculuk! Ailemiz bu yolculuk süresince sayısız maceraya atılacak, binbir türlü talihsizliklerle mücadele edecek ve başlarına birçok eğlenceli olay gelecek. Bize de bu keyifli yolculuğu izlemek düşecek!

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

the-detour-cast-image

Nate (Jason Jones):

Ailemizin babası. Duygusal, biraz ağlak, anne problemleri olan, ısrarcı ve mücadeleci bir tip. Karakteri, The Daily Show ile isim yapan Jason Jones canlandırıyor.

Robin (Natalie Zea):

Ailemizin annesi. Hafif nevrotik, heyecanlı, eğlenceli bir tip. Nispeten rahat bir anne olduğunu söylemek mümkün. Karakteri Justifield, The Following, Dirty Sexy Money gibi dizilerden aşina olduğumuz Natalie Zea canlandırıyor.

Delilah (Ashley Gerasimovich):

Ailemizin ergen kızı. İkizlerden zeki olanı. Sevimli, bolca soru sormaktan çekinmeyen, öğrenmeye aç, eleştirel ve lafını esirgemeyen biri.

Jared (Liam Carroll):

Ailemizin ergen oğlu. İkizlerden aptal olanı, sevimli yaramazlardan. En az kendisi kadar aptal olan, en yakın arkadaşı Toddy tarafından beyni bolca tırıvırı bilgi ile doldurulmuş. Kendisini görmesek de adını bolca duyduğumuz Toddy!

 

Ayrıca Nate’i sorgulayan federal ajan rolünde Mary Grill, evi ve kedilerini emanet edip yola çıktıkları Robin’in kız kardeşi Vanessa rolünde ise The Originals‘tan tanıdığımız Daniella Pineda karşımıza çıkıyor.

detour02

Neden İzlenmeli?

* Öncelikle piyasada bu tarz bir komedi yok. Benim gibi yolculuk komedilerini çok seven, bu türe aç izleyicilere ilaç gibi geleceğini söylemeliyim.

* Dört karakterimiz de birbirinden sempatik. Bir uyum yakaladıkları da aşikar. Natalie Zea’yı izlemek büyük keyif, çocuk oyuncu seçimleri de tam isabet. Sırf bu 2 çocuğu izlemek için bile diziye şans verilmeli bence.

* Konu ve mekan evreni sınırsız. Birçok farklı mekanda ve birbirinden farklı birçok konunun içinde karakterleri izleyecek olmak heyecan verici.

* Ben yayınlanan ilk 2 bölümü çok beğendim. İlk bölümü 0.52, 2. bölümü 0.46 reyting yaparak çok da iyi bir başlangıç yaptı. Yukarıda da bahsettiğim üzere 2. sezon onayı da zaten mevcut. Bir an önce izlemeye başlayın derim ben!

tn-500_screenshot2016-02-12at5.28.48pm

Fragmanlar

https://www.youtube.com/watch?v=0161wOSlcns

İlk 2 bölümden birkaç sahne