OD1vguc

İzlediğimiz her dizide bolca arkadaş olan karakter vardır; ama bazı ikililer vardır ki onlarınki arkadaşlıktan fazlasıdır. Aralarında gıpta ederek izlediğimiz bir kimya vardır bu ikililerin. Onları birbirlerinden ayrı düşünmek çok zordur. Çünkü onlar pazara kadar değil mezara kadar kankadır!

İşte ben de gıpta ile izlediğim 18 kankayı derledim bu yazımda. Başlayalım mı? :)

Stiles & Scott (Teen Wolf)

Stiles & Scott (Teen Wolf): Onlar ölümüne kankalar! Hadi Scott kurt adam; onun cesaretini ve arkadaşlarını savunma içgüdüsünü anladık da insan haliyle kankası için bin bir türlü probleme göğüs geren Stiles’a gıpta etmemek mümkün mü cidden?

Sam & Jon (Game Of Thrones)

Sam & Jon (Game Of Thrones): Belki Kara Kale’ye düşmeyi hiç istememişlerdi; ama kader onları bir araya getirdi işte. Biri bilgili biri cesur bu 2 adam, en zor anlarda bile hep bir aradaydılar. Bu ikilinin arasındaki dostluğa gıpta etmemek ne mümkün?

Lucas & Haley (One Tree Hill)

Lucas & Haley (One Tree Hill): ‘Bir erkek ve bir kadın en fazla ne kadar dost olabilir ki?’ sorusunun cevabı tam olarak bu ikili olsa gerek. Belki de dost ve kanka kelimeleri bir boy küçük kalıyordur onlara. Kardeş gibiydiler!

Danny & Justin (Undateable)

Danny & Justin (Undateable): Aslında o kadar zıt karakterler ki onlar! Ama zıt kutuplar birbirini çeker bazen. Bu ikilide de iyi ki çekti. Birbirlerini çok iyi tamamladılar, birbirlerinin eksiklerini çok iyi törpülediler, kısacası birbirlerine çok iyi geldiler 3 sezon boyunca. Kim bu tarz bir dostluk istemez ki?

Chuck & Morgan (Chuck)

Morgan & Chuck (Chuck): Saati 8 dolardan çalışıp giden, kendi halinde 2 kankaydı onlar. Sonra Chuck’a bir talih kuşu kondu ve artık dünyayı kurtarması gerekiyordu. O artık çok daha önemli işlerle uğraşıyordu ve çok daha meşguldü; ama havalanıp da kankası Morgan’ı hiç mi hiç ihmal etmedi. Çünkü bu dostluğa hiçbir çip virüs bulaştıramazdı!

Fiona & Veronica (Shameless)

Fiona & Veronica (Shameless): Kadınların kendi aralarında gerçek ve kırılmaz bir dostluk yakalaması daha zordur erkeklere oranla. Hele hele dizilerde! İllaki iki kadının arasını bozan bir şey çıkar ortaya. Ama Fiona ve Veronica’nınki gibi paslanmaz dostluklar da çıkar bazen ortaya. Yan kapı komşun, mutluluğunu ilk paylaşmak istediğin, başın sıkıştığında aradığın ilk kişi olup çıkıverir.

Oliver & John (Arrow)

Oliver & John (Arrow): Bazen şehrin kurtarılmaya ihtiyacı vardır. Ama bu kurtarma görevi için birbirinin arkasını kollayacak bir iyi bir de kötü polise ihtiyaç vardır ve bu ihtiyaç, ölümüne kanka bir ikili doğuruverir.

Ryan & Seth (The O.C.)

Ryan & Seth (The O.C.): Kim derdi ki birbirine tamamen zıt karakterdeki bu 2 ergen, aynı evde yaşamaya başlayacak, birbirlerine bu kadar kolay ısınacak, birbirlerinden çok şey öğrenecek ve gıpta edilesi bir dostluğun temellerini atacak? Ama oldu işte! Kardeş gibiydiler. Hatta gibisi biraz fazla; çoğu kardeşten daha kardeştiler!

Christine & Richard (The New Adventures Of Old Christine)

Christine & Richard (The New Adventures Of Old Christine): Kim demiş boşanmış çiftler dost olamaz diye? Söz konusu Christine ve Richard ise bal gibi olur. Hem de evliyken bile kuramadıkları kadar sağlam bir dostluk olur. Hangi boşanmış çift, onları izlerken gıpta etmemiştir ki acaba?

Hap & Leonard (Hap And Leonard)

Hap & Leonard (Hap And Leonard): Bir aykırı ikili daha! Biri inanılmaz sakin bir mizaca sahip hetero Hap, diğeri son derece sinirli bir mizacı olan eşcinsel Leonard. Zaman da 1980’ler! Karakterler farklı, yönelimler farklı, zaman farklı; ama aralarındaki gıpta edilesi dostluk aynı!

Rogelio & Michael (Jane The Virgin)

Rogelio & Michael (Jane The Virgin): Damat adayı ve kayınpederden kanka olur mu? Olmaz! Ama söz konusu Rogelio ve Michael ise olur. Çok da güzel olur! Bu ikilinin arasındaki kimyayı izlemek çok eğlenceli gerçekten. :)

fuller house - dj and kimmy

Kimmy & D.J. (Fuller House): Onlar çok eski birer çocukluk arkadaşı. Aynı evde büyümüşler desek yalan olmaz. Onları tanımayan biri dışardan baksa kanka değil, kardeş zanneder zaten. O kadar kuvvetli bir bağ var aralarında.

Joey & Chandler (Friends)

Joey & Chandler (Friends): Onlar birbirinden matrak, birbirinden komik 2 ev arkadaşı. Biraz uzak kalsalar birbirlerini çok özleyen 2 kanka. Hiç Joey Chandler’sız, Chandler da Joey’siz olabilir mi?

Amy & Karma (Faking It)

Amy & Karma (Faking It): Onlar uzun yıllardır yedikleri, içtikleri ayrı gitmeyen 2 kanka. Gün gelip bir yalan bombası ortaya düşüp işler rayından çıksa da işler sarpa sarıp araya küslükler girse de birbirlerine olan sevgileri asla azalmayan 2 gıpta edilesi kanka!

Castiel & Dean (Supernatural)

Castiel & Dean (Supernatural): Bir melek ve bir insandan kanka olur mu demeyin; dizimiz adı üstünde doğaüstü ise olur. Hem de çoğu 2 insanın arasında oluşabilecek bir dostluktan çok daha büyük bir dostluk olabilir. Kim bir melek kankası olsun istemez ki zaten?

Ben & Tucker (Baby Daddy)

Ben & Tucker (Baby Daddy): Aynı evi paylaşan 2 kankadan biri bir gün aniden baba olursa ne olur? Söz konusu iki kanka çapkın mı çapkın, fırlama mı fırlama Ben ve Tucker ise ikisi de mecburiyetten part time baba olur! :)

Spartacus & Varro (Spartacus)

Spartacus & Varro (Spartacus): Onlar da arenanın kankaları. Bir gladyatörün başka bir gladyatör ile kanka olması sakıncalıdır. Zira bir gün arenada birbirlerini öldürmek zorunda kalmaları an meselesidir. Bu şartlarda bile çok iyi dost olunabileceğini bize gösteren bu ikiliye gıpta etmemek elde değil!

Ulvi & Cevahir (Geniş Aile)

Ulvi & Cevahir (Geniş Aile): Kapanışı da Türk usulü kankalarla yapalım dedim. Her türlü belaya birlikte balıklama dalan, hile hurda, yalan dolanın olmazsa olmaz bir unsur olduğu, hastalıkta sağlıkta, iyi günde kötü günde, her türlü kanka!

Benim gıptayla izlediğim kankalar bu kadar. Ben hazırlarken çok eğlendim, umarım siz de okurken eğlenebilmişsinizdir.

Peki sizin gıpta ederek izlediğiniz kankalar hangileri? Yorumlarınızı bekliyorum.