El Marginal, hapishane konseptli, aksiyon, suç ve dram türünde Arjantin yapımı bir dizi. 2016 yılında yayın hayatına başlayan dizinin ilk sezonu 13 bölüm sürmüş ve bölüm süreleri yaklaşık 50 dakika civarında değişiyor. Çekimleri ise Arjantin’in başkenti Buenos Aires kentinde çekilmiş. Dizi bazı ülkelerde Netflix’de yayınlansa da Türkiye’de şu anda BluTv’de izlemek mümkün.

Yakın bir zamanda yayınlanan 2.sezonun BluTv’ye ne zaman geleceği hakkında bilgi olmasa da Netflix’e 28 Eylül 2018’de gelecek. Ancak yukarıda bahsettiğim gibi maalesef henüz Türkiye yayını yok.

Dizinin yaratıcılığını Luis Ortega, Mariano Ardanaz, Javier Pérez, Alejandro Ciancio üstlendi. Senaryosunu Adrián Caetano, Guillermo Salmerón, Silvina Olschansky, Nicolás Marina kaleme aldı ve başrollerini Juan Minujín, Claudio Rissi, Martina Gusmán, Gerardo Romano paylaşıyor.

Arjantin’in suç tarafını güzel yansıtan, fakir tarafıyla da belki de hiç bir şekilde göremediğiniz bir hapishane konsepti sizi bekliyor. Dizinin konusu ise şu şekilde:

KONUSU

Eski bir polis olan Miguel Palacios (Juan Minujín), bir hakimin kızını kaçıran adam hakkında bilgiler toplamak için San Onofre hapishanesine mahkum olarak gönderilir ve ismi Pastor Peña olarak değiştirilir. Hapishaneyi içeriden yöneten Mario Borges (Claudio Rissi), psikolog olan Emma (Martina Gusmán) ve en büyük rüşvetçilerden cezaevinin müdürü Antin (Gerardo Romano) mafya oluşumunun bir parçalarıdır.

Ben İspanyolca dilini sevdiğim için adapte olmakta zorlanmadım diziye. Yine de çok büyük beklenti ile girilmezse sevebileceğinizi düşündüğüm dizilerden. Bazı karakterler gerçekten ilginçler. Çok bayılmadan izlettiriyor kendini. Eğer değişik bir hayat görmek istiyorsanız oturun başına, bölümler gerçekten güzel akıyor.