İspanyol ve Küba ortak yapımı olan Four Season In Havana polisiye, suç biraz da romantik bir hava hissedebileceğiniz 2016 yılında yayınlanmış bir mini dizidir. Dizi her ne kadar Netflix yapımı gibi gözükse de sanırsam kanalın sadece destekleyenler içinde olması sebebiyle Netflix Türkiye’de gösterime girmediğini söylemeliyim.

4 bölümlük mini dizimizin her bölümü yaklaşık 85 dakikalık süreden farklı farklı konulara sahiptir. Başrolünü Jorge Perugorría ve Carlos Enrique Almirante‘nin paylaştığı dizi Küba sokaklarının canlılığını ve suç tarafını, fakirliği ve zenginliğini ele alarak Narcos ve El Chapo adlı yapımlara ilgisi olan kişilere hitap edeceğini, çok yüksek bir beklenti ile başlanmaması gereken ama yine de hoşunuza gidebileceğini düşündüğüm dizilerden biridir. Ancak şöyle bir sıkıntı var ki dil İspanyolca olduğundan biraz araştırma yapılarak İngilizce alt yazı ile izlemeniz mümkündür. Belki ilerleyen zamanlarda birisi çevirisini yapar birçok kişi için izleme şansı doğar…

KONUSU

Emeklilik eşiğine gelmiş edebiyata düşkün olan polis memuru Conde (Jorge Perugorría) Havana sokaklarında Karina (Juana Acosta) ile karşılaşır. Beklemediği bir zamanda kalbinde bir şeyler filizlenir. O sırada suç olaylarının Havana sokaklarında kol gezdirdiği, insanları yutmaya içine çekmeye başladığı ve koşturmacaların giderek arttığı dönemlerdir. Aşkı Karina ile buldum ve emekli olurum hayalleri kurarken Conde sürprizlerle karşılaştığı hayatını hayallerindekine çevirebilecek midir?

FRAGMAN-INTRO