Bones dizisiyle yakından tanıdığımız Emily Deschanel, Daria Polatin’in 2017’de yayınlanan aynı adlı genç yetişkin gerilim kitabından uyarlanan ve gerçek bir hikayeden esinlenen Devil in Ohio adlı mini dizinin başrolüne geldi.

Madeleine Arthur (Guilty Party), Mae; Xaria Dotson (The Birch), Jules; Sam Jaeger (The Handmaid’s Tale), Peter; Gerardo Celasco (Next), Dedektif Lopez; Alisha Newton (Heartland), Helen ve Naomi Tan, (Are You Afraid Of The Dark?) Dani karakteriyle dizide rol alacak oyuncular.

Gerçek bir hikayeden ilham alan Devil in Ohio, gizemli bir tarikat kaçağı Mae’yi (Madeleine Arthur) evinde barındıran psikiyatrist Dr. Suzanne Mathis’i (Deschanel) takip ediyor. Bu tuhaf kızın gelişi kendi ailesini parçalamaya başlayınca dünyası alt üst olur.

15 yaşındaki Jules Mathis (Xaria Dotson), okuldan eve döndüğünde mutfaklarında tuhaf bir kızın olduğunu görür. Annesi Suzanne, Mae’nin hastanedeki hastalarından biri olduğunu ve birkaç gün aileleriyle birlikte kalacaklarını açıklar. Ancak kısa bir süre sonra Mae, Jules’un kıyafetlerini giyer, yatak odasında uyur, onu okul gazetesindeki pozisyonundan uzaklaştırır ve Jules’un hoşlandığı çocuğu öper. Evden gitmek gibi bir niyeti yoktur. Sonrasında işler daha da tuhaflaşır.

Jules, Mae’nin sırtına oyulmuş pentagramı görünce irkilir. Kısa süre sonra ön verandada beyaz güller görünmeye başlar, kuduz bir köpek Jules’un kız kardeşlerinden birini ısırır ve Jules’un hiç kavga etmeyen ebeveynleri kapalı kapılar ardında tartışmaya başlar. Jules ipuçlarını bir araya getirir ve Mae’nin yakındaki bir kasabayı ele geçiren garip tarikattan kurtulan biri olabileceğini keşfeder. Ve tarikat Mae’yi geri almak için her şeyi yapacaktır.

45 dakikalık 8 bölümden oluşan dizinin çekimlerine Vancouver’da devam ediliyor.

Kitabın yazarı, Jack Ryan, Heels, Castle Rock ve Shut Eye’ın da bulunduğu bazı dizilerde görev alan Daria Polatin, dizinin yürütücü ve yönetici yapımcısı. Haven Entertainment’dan Rachel Miller da Andrew Wilder ile birlikte yönetici yapımcılık yapacak. Ian Hay, yapımcı, John Fawcett, Brad Anderson, Leslie Hope ve Steve Adelson dizinin yönetmenleri.

Kaynak