Fairly Legal

Başrollerini Sarah Shahi (Life, The L Word), Michael Trucco (Battlestar Galactica, One Three Hill), Virginia Williams (The O.C., American Beauty) ve Baron Vaughn‘un paylaştığı Fairly Legal, bir USANetwork dizisi.20 Ocak 2011’den bu yana yayında olan dizinin 10 bölümlük ilk sezonu 4 Mart’ta sona erdi. Ülkemizde, 11 Nisan Pazartesi’den itibaren Universal Channel kanalında (D-Smart 123. kanaldan HD, D-Smart 9. ve Teledünya 14. kanaldan standart çözünürlükte) Türk izleyicisinin televizyondan izleyebileceği diziye, kanalın resmi Türkiye sitesindeki özel bir web sayfası aracılığıyla göz atmak mümkün.

Sayfada Fairy Legal’ın “Sahne Arkası” detayları; başrol oyuncularının yanı sıra, programın yapımcıları Steve Stark ve Michael Sardo ile gerçekleştirilmiş röportajlar ve özenle hazırlanmış sekiz özel tanıtım videosu yer alıyor. Dizinin en iyi görüntülerinden derlenerek hazırlanan ve bir ön gösterim niteliği taşıyan bu videolar, izleyicileri dizinin ön yapım aşamasına dahil ederek, dizide yer alan ana karakterleri daha yakından tanıma imkanı sunuyor. Ayrıca, Fairly Legal‘ın oyuncu seçmeleri süreciyle ilgili de izleyicileri bilgilendiriyor.

Fairly Legal'ın başrol oyuncuları

Fairly Legal’ın başrol oyuncuları

Dizi Hakkında
Fairly Legal, önde gelen eski davacı konumundan arabuluculuğa uzanan ve ailesinin hukuk firmasında çalışan Kate Reed (Sarah Shahi) merkezlidir. Kate Reed, tutkulu bir şekilde adaletin her zaman sağlanacağına inanır. Hukuk bilgisini, -insan doğasını anlama yeteneğinin de yardımıyla- kinayeli ve ateşli bir şekilde çözümlere ulaşmak için kullanır.Babasının ölümünün ardından kendisini tartışmalı olduğu yeni patronuyla karşı karşıya bulur: kavgacı üvey annesi (Virginia Williams). Babasına duyduğu sevgi ile Kate, yas ve hüsranını bastırarak daha çok işine ve doğruları bulmaya yönelir. Kişisel ve mesleki hayatı daha ilk davasında çakışan Kate, kendisini bu kez de savcının odasında eski eşi (Michael Trucco) ile karşı karşıya bulur. Bu kaosun tam ortasında ise komik ve güvenilir asistanı Leonardo (Baron Vaughn) yardımına yetişir ve günü kurtarır. Kendi sorunları haricinde herkesin sorununu çözebilen Kate, babasının izinden gidebilmek için kişisel ve mesleki hayatı arasındaki dengeyi iyi kurmak zorundadır.

Kate iş başında

Dizinin yaratıcısı Michael Sardo’nun açıkladığı gibi; Fairly Legal, Amerika’nın yüksek reytingli dizi pazarına eşsiz bir katkı olarak gösterilebilir. Herkese samimi gelen ana karakter Kate’i karmaşık hukuk dünyasında görmek, diziyi oldukça izlenebilir kılıyor. Sorunları mahkeme dışında çözme ağırlıklı olan bu dizi, alışıldık hukuk dizilerinden çok daha eğlenceli ve hareketli geçiyor.

Pek yakışan ikilimiz

Dizinin yapımcılığını Universal Cable Productions ve Universal Networks International’dan, Michael Sardo’nun (Caroline in the City, Wings), Steve Stark (Medium, The Game) ve Russ Buchholz üstlenmiştir. Burn Notice, White Collar, Covert Affairs ve Criminal Minds’tan hatırlayabileceğimiz usta yönetmen Bronwen Hughes ise ilk bölümün yönetmenidir.Henüz ikinci sezon onayı almamış olan dizinin ilk sezon reytingleri iyi durumda olduğundan, bu konuda olumlu bir gelişme beklenmektedir.