CBC draması Street Legal, 4 Mart’ta başlıyor.

Orijinal dizinin kadrosu

Street Legal, 1987-1994 yılları arasında 8 sezon boyunca yayınlanmış aynı isimli dizinin diriliş sezonu olma özelliği taşıyor.

6 bölümden oluşacak olan diriliş sezonunun başrol oyuncusu Cynthia Dale. Orijinal dizide yer alan oyuncular arasından diriliş sezonunda yer alacak tek kadrolu oyuncu kendisi. Olivia Novak karakteriyle 15 yıl sonra geri dönüyor aktris.

Olivia Novak

Dale’e diriliş sezonunda eşlik edecek yeni oyuncular arasında Bitten, Reign, Haven ve Schitt’s Creek gibi dizilerden tanıdığımız Steve Lund‘a ek olarak Cara RickettsYvonne Chapman ve Joanne Vannicola gibi isimler var.

Dizinin yapımcı kadrosunda Bruce M. SmithBernard Zukerman ve Lynne Kamm gibi isimler mevcut. Smith dizinin yürütücüsü konumunda. Dale de yapımcı kadrosunda yer alıyor ayrıca.

Karakter merkezli bir hukuk draması olan Street Legal‘ın konusu ise kısaca şöyle:

Adam Darling (Lund), Lilly Rue (Ricketts) ve Mina Lee (Chapman), Toronto’da bulunan RDL Legal isimli küçük bir hukuk firmasının 3 ortağı durumundalar. Firmada onlardan başka avukat çalışmıyor bu arada. Bu 3 hırslı genç avukatın yolları tecrübeli Olivia Novak ile kesişiyor ve hikaye başlıyor.

Bunlar da diziden poster ve fragmanlar: