Kanada kanalı CBC’de 6 Mart’ta yeni bir drama başlıyor: Diggstown

İlk sezonu 6 bölümden oluşacak olan dizinin yaratıcısı Floyd Kane. Kane, dizinin yürütücüsü ve yapımcılarından biri aynı zamanda. Yapımcı koltuğunda ona Amos AdetuyiTodd BergerBrenda GreenbergMark Gosine ve Michael Donovan gibi isimler eşlik ediyor.

Bir hukuk draması olan Diggstown‘ın konusu ise kısaca şöyle:

Hakkındaki kötü niteli bir kovuşturmanın ardından çok sevdiği teyzesi, intihar eden parlak bir avukat olan Marcie Diggs, bu talihsiz olayın ardından önceliklerini yeniden düşünmeye başlıyor. Marcie’nin birlikte çalıştığı avukatlar takımı, toplum içerisinde adaleti sağlamak için doğrudan mücadele etmeye başlıyorlar. Irkçılık, yoksulluk ve cinsiyet konusundaki ön yargılar gibi konularda farklı müşteriler için çalışmaya başlıyorlar. Marcie’nin takımında bulunan avukatlar için kişisel hayal kırıklıklarını ve şeytanlarını meslek hayatlarından uzak tutmak için mücadele veren dağınık ruhlar, kavgacı, alaycı, iyi niyetli ve meraklı kimseler tanımlaması yapılıyor.

Marcie Diggs karakterine hayat veren ve başrolde izleyeceğimiz oyuncu Being Erica dizisinden hatırlanabilecek Vinessa Antoine.

Natasha Henstridge (Eli StoneThe Secret CircleShe Spies) ise Colleen MacDonald karakteriyle karşımıza çıkacak dizide. Toronto’daki hukuk topluluğu tarafından kara listeye alındıktan sonra Halifax’ta adli destek müdürü olarak çalışmaya başlıyor Colleen. Akıllıca hareket eden, bekar ve lezbiyen bir kadın Colleen.

Kadroda bu ikiliye ek olarak Saving Hope18 to Life ve Cult gibi dizilerden hatırlanabilecek Stacey Farber, Wynonna Earp ve Schitt’s Creek dizilerinden tanıdığımız Tim Rozon, Shadowhunters dizisinden anımsanabilecek Shailene GarnettBrandon Oakes ve C. David Johnson gibi isimler bulunuyor.

Bu da dizinin fragmanı: