Kanada kanalı CBC’den Inhumans, Graceland, Breakout Kings ve Ballers gibi dizilerden tanıdığımız Serinda Swan‘ın başrolde olacağı yeni bir drama geliyor: Coroner

Saving Hope ve Rookie Blue dizilerinin de yaratıcısı olan Morwyn Brebner‘ın yaratıcısı olduğu dizi, M.R. Hall‘un en çok satanlar arasına giren The Coroner isimli kitap serisinden uyarlanacak.

Coroner’ın kelime alamı ‘Adli tabip’. Dizimiz de Toronto’da şüpheli ölümleri araştıran yeni atanmış Jenny Cooper isimli bir adli tabibi merkezine alacak.

Swan’ı Jenny Cooper karakterinde izleyeceğiz. Jenny kararlı, cesur ama kolay incinebilir bir kadın. Eski bir acil servis doktoru. Yakınlarda dul kalmış. Çok sevdiği kocasının vefatı onunla ölüm arasında ilkel bir bağlantının kilidini açmış. Şimdi yüzeye çıkmaya başlayan, geçmişine bir sır ile bağlı ilkel bir bağlantı. Jenny, sadece bir adli tabip ve kederli bir dul değil elbette. Aynı zamanda bir anne. Oğlunun hayatına kendisininkinden daha çok değer veren, bir yandan kendi sorunlarıyla ilgilenmeye çalışırken bir yandan da oğlunu desteklemeye çabalayan bir anne.

Bu yazın sonlarında Toronto ve çevresinde çekimlerine başlanacak olan dizinin 2019 yılı kış aylarında izleyici ile buluşması planlanıyor.

Kaynak