Kanada kanalı APTN‘de 20 Şubat 2020 tarihinde yeni bir dedektiflik draması başladı: Tribal

İlk 2 bölümü geride kalan dizi, perşembe akşamları yayınlanmaya devam edecek ve 8 bölümlük ilk sezonunu 9 Nisan 2020 tarihinde tamamlayacak. Dizi, geçtiğimiz günlerde 2. sezon onayını da cebine koydu.

Dizinin yaratıcısı Ron E. Scott. Ona yazar masasında Adam Frost eşlik etmiş. Yapımcı koltuğunda söz konusu ikiliye Janet Hamley de eşlik ediyor. Scott, yönetmenlik görevini de üstlenmiş aynı zamanda dizide.

Dizinin bölüm süreleri ise 44’er dakika uzunluğunda.

Tartışmalı vaziyette bulunan geçici Tribal (Kabile) Polis Şefi Samantha ‘Sam’ Woodburn, federal hükümetten gelen yolsuzluk iddialarının ortasında büyük şehirden yaşlı bir polis olan Chuck ‘Buke’ Bukansky ile ortak olmak zorundayken bulur kendini ve hikayemiz başlar. Sam, hem suçlularla hem siyasi prosedürlerle hem de alışkın olmadığı yeni bir ortamla uğraşmak zorundadır bundan sonraki süreçte.

Sam karakterine Frontier ve Burden of Truth dizilerinden aşina olduğumuz Jessica Matten hayat veriyor. Buke karakterini ise Unspeakable, Girlfriends’ Guide to Divorce, Continuum ve The Romeo Section gibi dizilerden anımsanabilecek Brian Markinson canlandırıyor.

Kadroda ayrıca Adam MacDonald (Being Erica, Rookie Blue), Jaren Brandt Bartlett, Ryan Northcott, Julian Black Antelope, Justin Rain (Defiance, Fear the Walking Dead) ve Glen Gould (Cardinal) gibi isimler yer alıyor.

Bu da diziye ait fragman: