25 Mart 2018 tarihinde Kanada kanalı CTV’de yeni bir suç draması başlıyor: The Detail

25 Mart’tan itibaren pazar akşamları yayınlanacak olan dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşacak. Saving Hope‘un yapımcılarından Sonia Hosko ve Ilana Frank The Detail’in yapımcı koltuğunda oturuyor.

The Detail, cinayet masası dedektifi olarak görev yapan 3 yetenekli kadını merkezine alacak. Bir yandan yorulmaksızın cinayetleri çözmeye çalışacaklar, bir yandan da özel hayatlarındaki zorluklarla başa çıkacaklar.

90210 dizisinin yıldızlarından Shenae Grimes-Beech, keskin araştırma becerileri ile öne çıkan, karmakarışık bir özel hayata sahip Dedektif Jacqueline ‘Jack’ Cooper karakterine hayat verecek.

Brief Encounters dizisinden tanıdığımız İngiliz aktris Angela Griffin, sadece iş üzerindeyken değil karmaşık aile hayatı ve iş hayatını dengelemeye çalışırken bile sorgulayıcı bir yaklaşımı olan, Jack’in akıl hocalığını yapan, kıvrak zekalı Dedektif Stevie Hall karakteri ile karşımıza çıkacak.

Saving Hope, Ascension, Revenge gibi dizilerden hatırlanabilecek Wendy Crewson ise adaleti sağlamak için fazla mesai yapmaktan geri durmayan Cinayet Masası Müdürü Fiona Currie karakterini canlandıracak.

Spun Out dizisinden tanıdığımız Al MukadamRookie Blue dizisinden hatırlanabilecek Matt Gordon, Medium dizisinden tanıdığımız David Cubitt ve yine Rookie Blue‘dan hatırlanabilecek Ben Bass gibi isimler de kadroda yer alacak.