Daha çok Amerikan dizileri yayınlayan ve bu sayede çoğumuzun yakından tanıdığı Kanada kanalı CTV‘nin orijinal yapımı olan bir komedi dizisinin tanıtımına hoş geldiniz. Karşınızda Spun Out!

KÜNYE

Türü: Komedi (Kahkaha Efektli)

Sezon – Bölüm Sayısı: 2 sezon, 26 bölüm

Yayın Aralığı: 6 Mart 2014 – 3 Ekim 2015

Süre: 21-22 dk.

Mutfaktakiler: Jeff BiedermanBrent PiaskoskiBrian K. RobertsNick BeatonSara HennesseyGraham KayAmanda Brooke PerrinTim GilbertFraser YoungAndrew BarnsleyColin BruntonDave Foley

 IMDB  Wikipedia  Twitter

KONU

Spun Out, bir iş yeri komedisi. İş yerimiz ise bir halkla ilişkiler ve reklamcılık şirketi. Şirketin başında rahat ve eğlenceli bir patron olan Dave Lyons var. Dave’in bu rahat ve eğlenceli tutumu diğer şirket personellerine de yansımış durumda. Hatta biraz fazlaca yansımış durumda diyebiliriz. Hikayemiz ise şirkete yeni bir personelin katılımıyla başlıyor. Başarılı olamamış bir yazar olan Beckett Ryan, çocukluktan beri en yakın arkadaşı olan Nelson’un tavsiyesi ile şirkette işe başlar ve eğlenceye ortak olur.

Soldan Sağa: Paul Campbell – Al Mukadam – Holly Deveaux – Dave Foley – Darcy Michael – Rebecca Dalton – J.P. Manoux

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Dave Lyons (Dave Foley):

Şirketin sahibi. Alanında tanınan, renkli bir kişiliğe sahip, cool bir patron. Çalışanları ile iletişimi oldukça iyi. Patron olmanın ağırlığını hissettirse de bir nevi onlarla arkadaş gibi. Anlayışlı ve yeterince ilgili.

Karaktere Dr. Ken, Hot in Cleveland, The Odd Couple gibi dizilerden aşina olduğumuz Dave Foley hayat veriyor.


Beckett Ryan (Paul Campbell):

Şirkette işe yeni başlayan başarısız yazarımız. İş için ölüp bitmese de kankası Nelson’ın tavsiyesi ile işe başlıyor. Oldukça naif, duygusal, iyi niyetli ve romantik biri. Ofiste işe başladığı ilk gün patronun kızından hoşlanmaya başladığını da belirtmeden geçmeyeyim.

Karakteri Battlestar Galactica ve Knight Rider dizilerinden hatırlanabilecek Paul Campbell hayat veriyor.


Stephanie Lyons (Rebecca Dalton):

Patronun kısa bir süredir iş yerinde çalışan kızı. Annesi ve babası yıllar önce boşanmış. Babasından pek ilgi ve övgü göremediği bir çocukluğun ardından şimdilerde aynı iş yerinde çalışmaya başladıktan sonra aralarında yeniden bir bağ kurulmaya başlıyor. İlgiye ve övgüye muhtaç, övgü gelmezse kendi kendini överek tatmin olabilen, rekabetçi ve başarıya aç, şirin ve hanım hanımcık bir kızcağız.

Karaktere Good Witch ve The L.A. Complex dizilerinden anımsanabilecek Rebecca Dalton hayat veriyor.


Nelson Abrams (Al Mukadam):

Beckett’in en yakın arkadaşı. Eşcinsel. Şirketin tecrübeli personellerinden. Enerjik, rekabet aşığı, öz güveni tavan. Pahalı takım elbiseleriyle her daim şık.

Karakteri Radio Free Roscoe ve Second Jen gibi dizilerden anımsanabilecek Al Mukadam canlandırıyor.


Abby Hayes (Holly Deveaux):

Beckett’ın ev arkadaşı ve aynı zamanda eski kız arkadaşı. Ayrıldıktan sonra bir türlü daireyi terk etmeye yanaşmamış. Öz güveni yüksek, çalışmayı pek sevmeyen ama istese çoğu işi kolayca yapabilecek zeka ve yetenekte, bağlılık sorunları olan, üçkağıtçı ve fırlama bir tip.

Karaktere hayat veren Holly Deveaux’yu The Mist, Shadowhunters ve Hemlock Grove gibi dizilerden anımsamanız mümkün.


Gordon Woolmer (Darcy Michael):

Ofisin en tembel elemanı. Tembellikte ve rahatlıkta son nokta cidden. Üstüne üstlük bir de aptal! Rahatsız edici ama sevimli bir aptal. Dave’in onu niye şirkette tuttuğunu anlamak çok zor.


Bryce McBradden (J.P. Manoux):

Dave’in ofisteki eli, ayağı, kulağı. Çok uzun yıllardır şirkette çalışıyor, işini çok seviyor ve Dave’e gönülden bağlı. Belden bağlamalı çantaları üzerinden hiç eksik olmayan, ilk bakışta rahatsız edici ve garip bir tip.

Karakteri Veep, Good Girls Revolt ve Community gibi dizilerden anımsanabilecek J.P. Manoux canlandırıyor.


Konuk oyuncu havuzunda ise Tricia HelferJadyn WongLauren AshJon CorWill SassoSara GarciaJason Priestley ve Ellen Wong gibi isimler var.

YAZARIN NOTU

Spun Out, biraz eski usul bir komedi anlayışına sahip diyebilirim. Espriler de karakterler de biraz naif kaçıyor. Mükemmel bir hikaye kurgusu olan ve kahkaha attıracak seviyede komik bir dizi de değil. İdare eder seviyelerde takılan, çoğunlukla bölüm içinde 2-3 koldan akan hikayelerden sadece 1 tanesiyle ilgimi çekmeyi başaran bir komedi oldu Spun Out. Bu açıdan komedi yokluğunda kalınmadığı takdirde başına oturulması gereken bir komedi değil açıkçası.

Dizinin en büyük artısı Dave Foley elbette. Komediye olan doğal yatkınlığı sağ olsun onun olduğu sahneler çok daha verimli geçiyor. Paul Campbell biraz odun kalıyor, Al Mukadam diziye renk katan isimlerden biri olmayı başarıyor, Rebecca Dalton kendisine çizilen kolay rolde yeterli bir performans ortaya koyuyor, Darcy Michael aralara sızarak komediye katkı sağlıyor, J.P. Manoux ise garip ve uyuz kategorisinden komik olmaya çabalıyor. Abby Hayes gibi güzel yazılmış fırlama bir karakter Holly Deveaux gibi hanım hanımcık bir yüze sahip bir aktrisin ellerinde uyumsuz görünüyor ve yapması gereken patlamayı yapamıyor bana göre.

2. sezonunu ilk sezonuna oranla daha başarılı bulduğum Spun Out ile ilgili benim söyleyeceklerim bu kadar. İzleyecek olanlara iyi seyirler!

FRAGMAN