The Night Manager’ın yapımcısı David Farr‘ın elinden çıkan 8 bölümlük mini dizi, Şubat sonunda meraklılarıyla buluşacak. Dizi Cumartesi günleri BBC’de yayınlanacak. İngiltere dışında ise Netflix’ten izleyebilmek mümkün olacak.

Ölümlüler ile tanrılar arasındaki savaşın destansı hikayesini ele alacak olan diziyi Farr yazacak ve yapımcılığını üstelenecek.

Dizi, Yunan mitolojisinin destansı Truva savaşını ve intikamın hikayesini bütün ihtişamıyla ele almayı vaat ediyor. Gizli aşkın, ihanetin ve ait olmanın hikayesine, kuşatmanın kalbindeki Truva kraliyet ailesinin perspektifinden bakacağız.

Tom Weston Jones (Copper, World Without End, Spooks), Truva prensi Hector’ı canlandıracak.


David Threlfall (Shameless UK), Truva kralı Priam’a hayat verecek.


Louis Hunter (The Secret Circle) ve Bella Dayne (Humans), aşklarıyla Truvalıları ve Yunanları savaşa götüren Paris ve Helen olarak karşımıza çıkacaklar.


Jonas Armstrong (Ripper Street), Helen’in kocası Menelaus; Johnny Harris (Fortitude, The Fades) Menelaus’ın kardeşi Agamemnon olarak boy gösterecek.


David Gyasi‘yi ise (Containment, Man in an Orange Shirt) savaşın kilit noktasındaki karakter Achilles olarak izleyeceğiz.

Kaynak 12