Kevin (Probably) Saves the World, Parenthood, The Class ve The Event gibi birçok diziden tanıdığımız Jason Ritter, Netflix’in yaklaşan draması Raising Dion‘un başrol oyuncularından biri oldu.

Raising Dion, bir saatlik bölümlerden oluşacak süper kahraman temalı bir aile draması olacak. Dennis A. Liu‘nun aynı isimli 2015 yapımı kısa filminden uyarlanacak olan dizinin yapımcı kadrosunda Liu, Michael B. JordanCarol BarbeeMichael GreenCharles D. King ve Kenny Goodman gibi isimler var. Green ayrıca yazar masasında Liu’ya eşlik edecek.

Dizinin konusu ise kısaca şöyle:

Nicole Reese, kocası Mark öldükten sonra oğlu Dion‘u tek başına yetiştirmektedir. Bekar bir anne olarak bir oğul yetiştirmek tek başına da bir sürü dramayı beraberinde getirmeye yeterken Dion’un birkaç tane süper kahraman yeteneği ortaya çıkmaya başlar ve Nicole’un sorumluluğu daha da büyür. Nicole, oğlunun bu yeni yeteneklerini insanlardan saklamak gerektiğine inanır. Bu konuda rahmetli kocasının en yakın arkadaşı ve çizgi romanlar konusunda bilgin biri olan Pat‘ten yardım ister. Üçü birlikte bir yandan Dion’un yeteneklerinin kökenini çözmeye çalışacaklar bir yandan da onun yeteneklerini sömürmeye çalışacak kişilerden onu korumaya çalışacaklardır.

Jason Ritter’ı dizide Pat karakterinde izleyeceğiz. Pat, hem iş arkadaşı hem de en yakın arkadaşı olan Mark’ın vefatının ardından elinden geldiğince Nicole ve Dion’un yanlarında olmak için büyük çaba sarf ediyor ve onları kendi ailesi gibi seviyor. Pat sadece zeki, sevimli ve başarılı biri olduğu için bu olayda aile ile birlikte hareket etmiyor. Aynı zamanda Dion ile aralarında özel bir bağ mevcut.

Dizinin yapımcıları arasında yer alan Michael B. Jordan’ın dizide Mark karakterine hayat vereceğini de belirtmeden geçmeyelim.

Kaynak