2020 yılı Kasım ayında Mısır yapımı ilk orijinal dizisi Paranormal’i bizlere sunan Netflix, şimdi de Mısır yapımı 2. dizisi olma özelliği taşıyan Finding Ola ile karşımıza çıktı. Komedi drama türünde bir dizi olan Finding Ola, 3 Şubat 2022 tarihinde izleyiciyle buluştu. Bu da diziye ait fragman:

Bir ‘Boşanma sonrası kendini yeniden keşfetme‘ hikayesi olarak lanse edilebilecek olan Finding Ola, 42 yaşındaki Tunus doğumlu aktris Hend Sabry tarafından canlandırılan Ola karakterini merkezine almakta. Sabry, söz konusu karaktere 2010 yılı yapımı Ayza Atgawez dizisinde de hayat vermiş daha önce. Yani Mısırlı izleyiciler dizideki bazı karakterlere yabancı değiller.

Sabry, aynı zamanda dizinin ana yapımcısı konumunda. Hadi El Bagoury ise yönetmenlik görevini üstlenmiş.

6 bölümden oluşan komedi drama türündeki dizinin bölüm süreleri 46-56 dakika aralığında değişiyor.

Fotoğraftan gelecek olan şeyin kokusunu alabiliyoruz aslında.

Ola‘nın (Hind Sabri) doktor bir kocası, biri kız biri erkek iki evladı ve dışarıdan mükemmel görünen bir evliliği vardır ve bu evlilik, yukarıdaki fotoğrafın çekildiği video oyunu müptelası olan oğlu Salim‘in (Omar Sharif) doğum günü kutlamasının hemen ardından son bulmak üzeredir. Ola’nın bu durumdan haberi yoktur ve kocası Hisham‘ın (Hany Adel) kendisine bir anda bildirdiği boşanma kararı sonrası minik bir depresyon sürecinin içerisinde bulur kendini.

Ola ve Hisham

Hisham, kısa bir süre önce, henüz 45 yaşındayken geçirdiği kalp krizi sonrasında kendi aydınlanmasını yaşamıştır. Evliliklerini yapay bulduğunu, aşklarının gerçek olmadığını ve bu evliliğin içerisinde mutsuz olduğunu dillendirmesi sonrası Ola’nın da artık kendi aydınlanmasını yaşaması, bu üzücü gerçekleri kabul etmesi ve sonrasında da bu yeni çıktığı hayat yolunda kendini yeniden keşfetmesi gerekmektedir. Bu korkutucu ve aynı zamanda heyecan verici yeni yolculuğa çıkarken bir yandan da çocuklarıyla gerçek manada daha fazla vakit geçirmek ve evinin geçimini sağlamak gibi zorluklarla da mücadele etmek zorundadır.

Ola’nın kızı Nadia ve onun hiç yanından ayrılmayan arkadaşı Zeina

Nadia rolünde Aisel Ramzy‘yi, Zeina rolünde Yasmina El-Abd‘yi izliyoruz.

Ola ve onun her işine burnunu sokan, fikirlerini dikte ettirmeye çalışan annesi Suhair

Suhair karakterine Sawsan Badr hayat veriyor.

Ola ve Hisham öyle istediği için uzun yıllardır görüşmediği, boşanma kararı sonrasında tekrar görüşmeye başladığı kafa dengi ve eğlenceli eski yakın arkadaşı Nesrine

Nesrine karakterini Nada Musa canlandırıyor.

Kadroda ayrıca Mahmoud Ellisy, Khaled El Nabawy ve Dalia Shawky gibi isimler yer alıyor.

Ola’nın dizinin normal akışı devam ederken ekrana, yani biz izleyicilere dönerek yaptığı kısa konuşmalar da önemli bir yer kaplamakta dizide.

Dizinin ilk bölümünü izledim ve yeterli buldum. Başroldeki aktrisi de ekran enerjisi yüksek, hoş ve sempatik buldum. Keyifli geçecek bir sezonun beni beklediğine inanıyorum.