Netflix’in Japonya yapımı yeni dizisi Fishbowl Wives, 14 Şubat 2022 tarihinde izleyici karşısına çıktı. Bu da diziye ait fragman:

Ryô Kurosawa‘nın manga serisinden uyarlanan, romantizmi erotizm ile harmanlayan, duygu yüklü bir drama dizisi olan Fishbowl Wives‘ın senaryosu Miyako Koshikawa, Tomomi Matoba ve Fumi Tsubota tarafından kaleme alınmış. Yönetmenliğini Michiko Namiki ve Aya Narakino üstlenmiş. Toshiyuki Nakano ve Kaata Sakamoto ise dizinin yapımcıları konumunda.

8 bölümden oluşan dizinin bölüm süreleri 37-52 dakika arasında değişmekte.

Yüksek katlı, lüks bir apartmanda yaşayan, mutsuz evlilikler süren ve çizgiyi aşarak kendilerini sadakatsizliğin kucağında bulan altı kadının hikayesini izliyoruz dizide.

Biri göz göre göre aldatılmasına ek olarak eşinden fiziksel ve psikolojik şiddet görüyor. Diğeri anne olmak istiyor ama kocasından cinsel bir ilgi görmüyor. Bir diğeri evden dışarı çıkıp hayatı yaşamak için gerekli güdülenmeye sahip değil. Bu altı kadın dışında yaşı daha büyük olan bir kadın daha yaşıyor apartmanda. Dizimize adını veren altın balığı, sahip olma fikrini kadınlarımızın aklına sokan kişi. Bilgiç ve gizemli bir yaşlı kadın. Bir miktar kahin havası da mevcut.

Her bölümde bir kadın daha fazla ön plana çıkıyor. Kocasının kendisine adeta bir köle gibi davrandığı Sakura için ise diğerlerinden daha fazla merkezde olan bir karakter diyebiliriz.

Dizinin oyuncu kadrosunda ise Anzu Lawson, Ryôko Shinohara, Ren Hanami, Atsuhiro Inukai, Kyoko Hasegawa, Anna Ishii, Rich Ting, Masanobu Andô, Takanori Iwata, Hidekazu Mashima, Shingo Fujimori, Shizuka Nakamura, Saori Seto, Yûki Kubota ve Wakana Matsumoto gibi isimler bulunuyor.

Karakter tasvirlerine tanıtım içinde yer vermemek ve karakterleri kendi bölümleri içerisinde izleyip tanımak bu dizi için daha doğru bir tercih olacaktır diye düşünüyorum ve yazıyı çok uzun tutmuyorum.

Dizinin ilk 2 bölümünü izledim ve tahmin ettiğim üzere hoşuma gitti bu arada. Romantizmi de erotizmi de tadında kullandıkları kanaatindeyim.