Ash WallpaperGeçtiğimiz Ekim ayında Starz kanalı yeni bir diziyi beğenimize sundu; Ash vs Evil Dead. Dizi, 80’lerin korku filmi serisi Evil Dead‘in devamı niteliğinde olacak. Korku-komedi türünde olacak olan dizinin ilk sezonu 10 bölüm sürecek. Dizi daha başlamadan ikinci sezon onayını aldı. Şimdi Ash‘i daha yakından tanımak ister misiniz? Cevabınız evet ise buyurun tanıtımın devamına.Ash 2İlk önce birazcık Evil Dead filminden bahsetmek gerekirse; 5 arkadaş ormanda bir kulübeye giderler. Orada bir kitap bulurlar; Ölüler Kitabı. Bu kitabın cildi insan derisinden yapılmış, yazıları ise kan ile yazılmıştır. Ne olduğunu bilmeden içindeki kelimeleri okuyunca cehennemin derinliklerindeki dehşeti dünyaya salmış olurlar.

İşte dizimiz de bu filmden 30 sene sonrasını konu alıyor. Ash o kabinden kurtulan tek kişidir. Sağ elini kabindeyken şeytan ele geçirmiştir ve kendisi kesmek zorunda kalmıştır. Şimdilerde ufak bir işte çalışıp karavanında yaşamaktadır. Tam huzura erip kurtulduğunu düşündüğü sırada şeytanlar tekrardan ortaya çıkar. Dünya’yı kurtarmak bizim Ash‘e düşer. Bakalım başarabilecek mi?Ash 1KARAKTERLER

 bruce-campbell-lucy-lawless-ash-vs-evil-dead-starzAshley “Ash” J. Williams:

Ash ile tanışalım. Kendine hayran, ukala, hatunlara bayılan ve aynı zamanda şeytan öldürmede çok yetenekli biri. Sağ elinin yerinde motorlu testere ve sol elinde pompalı tüfeğiyle şeytanların korkulu rüyası. Ash‘in şeytanlarla gerçekleşecek eğlenceli, bol vahşetli ve bol kanlı macerasına hazır olun. Ash rolünde Bruce Campbell‘ı izliyoruz. Kendisini daha önce Burn Notice dizisinde, en son olarak da Fargo dizisinde konuk oyuncu olarak gördük.


Pablo-cropPablo Simon Bolivar:

Ash‘in çalıştığı dükkanda çalışan hevesli biri. Ash‘i şeytanlarla savaşırken gördükten sonra onun gibi olmaya karar veriyor ve onunla yola çıkıyor. Komik bir karakter ve Ash‘i idolü olarak görüyor. Pablo karakteri Ray Santiago tarafından canlandırılıyor. Kendisi daha önce Dexter, My Name is Earl, Touch gibi dizilerde konuk oyunculuk yapmış.


Kelly-cropKelly Maxwell:

O da Ash ve Pablo ile aynı yerde çalışıyor. Pablo‘nun kendisine karşı hisleri var ama pek farkında değil. Hafiften ağzı bozuk biri. Normalde hatunlara küfrün yakışmadığını düşünsem de bu hatuna yakışıyor :) Kelly rolünde Dana DeLorenzo‘yu görüyoruz. Kendisi en son Impress Me dizisinde karşımıza çıktı.


AmandaAmanda Fisher:

Kendisi polis. Bir operasyon sırasında ortağı şeytana dönüşür ve onu öldürmek zorunda kalır. Bu yüzden uzaklaştırma alır. Uzaklaştırılmış olsa da kendi çapında araştırmalar yapar ve tüm bu şeytan ele geçirmelerinin altında Ash‘in parmağı olduğunu öğrenir ve onu aramaya başlar. Fisher rolüyle karşımıza Jill Marie Jones çıkıyor. Kendisini en son Sleepy Hollow’da görmüştük.


sadsdadRuby:

Kendisi hakkında hiçbir şey bilinmiyor. (1 x 09’dan ispiyon) Daha sonradan öğrendiğimiz üzere kendisi Ölüler Kitabı’nın yazarıdır. İlk ortaya çıktığından beri Ash‘in peşinde. Ruby rolünde yıllanmış şarap gibi yaşlandıkça daha da güzelleşen Lucy Lawless‘ı izliyoruz. Kendisini en iyi Xena ve Spartacus‘ten tanıyoruz. Ama birçok yapımda da kendisini görmüştük.


Tüm oyuncu listesine buradan ulaşabilirsiniz.Ash 3SON SÖZ

Ash‘in şeytanlarla savaşını mutlaka izlemeniz gerektiğini düşüyorum. Bu eğlencesi, kanı, vahşeti bol dizi size güzel anlar yaşatacak. Ancak türünden dolayı olacak ki sitede pek seveni yok gibi. İkinci sezonunun da olacağını tekrardan hatırlatalım. İzleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler dilerim :)

https://www.youtube.com/watch?v=unnLg1TPCYM

Ash Ending