Çektikleri dizilerle yakın zamanda dikkatleri üzerine çekmeyi başaran HBO‘nun yan kanalı Cinemax, 2009 senesinde de Forbidden Science isimli bir diziyi piyasaya çıkarmıştı. Benim yeni keşfettiğim bu cüretkat sahnelere sahip bilim kurgumuzu merak edenleri aşağıya alalım.

Bilim kurgu dedim ama dizinin bu kısmının ne kadar ön planda olduğu tartışılır. Cinemax‘in After Dark kuşağında yayınlanan diğer dizileri (Femme Fatales, Chemistry) seyredenler, Forbidden Science hakkında ne demek istediğimi hemen anlayacaklardır. Kısaca, gayet erotik sahneler bekliyor izleyenleri.Reklamsız olarak 30 dakikalık bölümlerden oluşan dizimizin yaratıcısı ise, ismini bir çok kişinin ilk kez duyacağını düşündüğüm Doug Brode.

İlk bölümden ispiyonvererek konuya değinelim:
Dizimiz, yakın gelecekte geçiyor. Hafıza çiplerinin icat edildiği bu zamanda, çiplerin de yardımıyla insan klonlaması yapılmaktadır. Çipler, insanların beyinlerinin fotokopisini çekiyor ve anılarını kaydediyor. 4Ever Innovations da klonlama olayını gerçekleştiren bir şirket. Kısaca dizimiz, bu şirkette yaşananları bizlere sunuyor.

Karakterlerden ve oyunculardan bahsedecek olursak:

Julia WhiteJulia, hayatını kaybeden Stephanie isimli bir kadının klonu. Yarı insan yarı da bilgisayardan oluşan bir beyne sahip olan karakterimiz, güzel vücuduyla da dikkatleri üzerine topluyor.Karakterimize, Vanessa Broze hayat veriyor. Oyuncumuzu, bir kaç düşük bütçeli Amerikan filminden hatırlayabiliriz.

Colin Sommers4Ever Innovations’ın sahibi. Şirketi, halkın dindar kesiminin tepkisini çekse de karakterimiz yaptığı işten gayet memnun.Colin’e, karizmatik oyuncu Levi Freeman hayat veriyor. Oyuncumuzu dizi haricinde, düşük bütçeli 2 tane filmde (The Metrosexual, Perfidia) seyretme şansı bulduk.

Bethany Montrose4Ever Innovations’ın yeni çalışanı. Biten bir evliliğin ardından çalışma hayatına geri dönen karakterimiz, Colin’in de eski arkadaşı. Şirkette satış şefi olarak çalışıyor.Bethany’i, The Smart Woman Survival Guide adlı dizide kadrolu olarak yer almış olan Joanne Alderson canlandırıyor. Kendisini, American Pie Presents The Naked Mile‘dan da bilebilirsiniz.

Dr. Penny SerlingKendisi, 4Ever Innovations’ın doktoru. Süper zeka olarak bilinen kızımız, 16 yaşında tıp fakültesini bitirip, 19 yaşında da psikiyatri ihtisasını tamamlamış. (Bu karakteri, diğer hepsine tek geçerim.)Doktorumuza, seksi oyuncu Noelle DuBois hayat veriyor. Aktristimiz, yine aynı kanalın başka bir After Dark dizisi Lingerie‘de de kadrolu olarak yer aldı.***
Yukarıdaki isimler haricinde, Mary LeGault, Richard Sutton ve Warehouse 13‘e 1 bölümlük konuk olmuş Austin Ball‘u da kadroda görüyoruz. Kalan isimlere ise buradan ulaşabilirsiniz.

Dizinin ikinci sezonuyla ilgili herhangi bir açıklama mevcut değil. Bu tarz dizilerin sezonları arasına seneler girebiliyor. Ama beklemede olan hayranlarının iddialarına göre, dizinin yardımcı yönetmeni John Quinn ile e-postalaşılmış ve Quinn, ikinci sezonu çekmek istediklerini fakat Cinemax’ın bu duruma sıcak bakmadığını, bu yüzden de yeni bir kanal aradıklarını söylemiş. Tabii, bu haber 2009’dan kalma. Bu saaten sonra yapılacak en mantıklı şey, eldeki 13 bölümün keyfini çıkartmak bana kalırsa.

Diziyle ilgili yorumuma geleyim. Güzel güzel insanlardan oluşan, çerez ötesi bir dizi. Konu, sadece sevişme sahnelerini şekillendirmek için konulmuş gibi. Dizinin türleri içinde ne kadar bilim kurgu geçse de bilim kurgu severlerin bu diziyi seveceğini sanmıyorum. Ben, boş bir zamanda peşpeşe seyretmiştim bölümlerini. Merak edip şans verecek olanlara şimdiden iyi seyirler!

Tanıtım Filmi