HBO‘nun son zamanlarda göze batmaya başlayan kanalı Cinemax‘in yeni dizilerinden biri de Chemistry. Kanalın bir başka dizisi Femme Fatales gibi “After Dark” kuşağında cuma akşamları gösterilen dizimizin şimdiye kadar 3 bölümü yayınlandı. İlk sezonu 15 bölüm sürecek olan Chemistry‘yi merak edenleri aşağıya alalım.

İlk bölümden biraz ispiyon verecek olursak…
Zengin bir avukat olan Michael, nişanlısı ile telefonda konuşurken arabası takla atar ve trafik kazası geçirir. O sırada bunu gören polis memuru Liz hemen yardıma koşar ve avukatımızın hayatını kurtarır. İlk başta normal bir an yaşarlarken aralarındaki kimyaya karşı koyamazlar ve o gece birlkite olurlar. İlk başta tek sefere özgü diye düşündükleri bu olay gizli kapaklı şekilde devam eder. Bu durum, Michael’ın nişanlısı ile arasındaki ilişkiyi sorgulamasına neden olmaya başlar.

Dizinin kadrosunda çok bilindik simalar bulunmuyor. Başrol oynucularımız Michael ve Liz’i Jonathan Chase ve Ana Alexander canlandırıyor. İki oyuncumuzu da popüler dizilerde bir kaç bölümlük konuk oyuncu olarak görmüş olabilirsiniz. Diğer oyuncuları merak edenler buradan ulaşabilirler.

Yine aynı kanalın Femme Fatales’i gibi fazla bir şey beklemeden çıtır çerez niyetine izlenecek bir dizi. Zamanınız bolsa ve kablolu kanalların güzel insanlarına doymadıysanız, Chemistry’ye de bir göz atın derim.Merak edenler tanıtım videosu için buraya tıklayabilirler.