Amerika’nın kablolu kanalı Cinemax‘ta Cuma akşamları yayınlanan Femme Fatales, adından da anlaşılacağı gibi tehlikeli ve baştan çıkarıcı kadınların konu olduğu değişik bir yapım. 13 Mayıs’ta başlayan ve en son 7. bölümünü seyrettiğimiz 2011 yapımı, pek popüler olmayan dizimize gelin daha yakından bakalım.

Mark A. Altman(Castle) ve Steven Kriozere‘nin (CastleNCISV.I.P.) yarattığı Femme Fatales, birbirinden bağımsız bölümlere sahip, gizem ve gerilim yüklü cesur bir dizi. Her bölümde yeni bir hikayeyle karşılaştığımız için anlatıcı (dizideki ismiyle Lilith’i canlandıran Tanit Phoenix) hariç ,tüm oyuncular değişiyor. Imdb‘de ne kadar 30 dakika yazsa da bölüm başına düşen süre de farklı. Bazı bölümler 40, bazıları 30, bazıları ise sadece 20 dakika sürüyor.

Dizi, kablolu yayından çıkınca ve seksi-tehlikeli kadınlar üstüne kurulu olunca cüretkat sahneleri içinde bulundurması da kaçınılmaz. Ama bazen o kadar abartıyorlar ki, fazlasıyla ucuz durduğunu düşünerek diziden soğuyabiliyorsunuz.

Eğer bu tarz yapımlardan hoşlanıyor ve “bol bol güzel ve çekici insana sahip bir dizi, yaz yaz güzel gider” diyorsanız direk başlamanızı öneririm; ama fazla bir şey beklemeyin demeden de geçemeyeceğim.