Günümüzde ülkelerin bir başka ülkenin dizisini uyarlaması oldukça popüler bir durum. Hatta son zamanlarda ülkemizde de yurt dışından uyarlama dizi sayısı yine artmış durumda. Son olarak ABD’nin CBS kanalında Ghosts isimli bir dizi ekranlara geldi. Bu dizimiz de aynı isimli bir İngiliz yapımından uyarlamadır.

Mutfağında Joe Port ve Joe Wiseman gibi isimleri bulunduran dizimiz kanalından tam sezon onayını aldı. Şu ana kadar 8 bölüm yayınlanan dizinin sezonunun kaç bölüm süreceği belli değil. Yeni sezon onayı alıp almadığına yönelikte bir haber bulunmamaktadır.

Samantha (Rose McIver), uzaktan bir akrabasından kendisine bir malikane kaldığını öğrenir. İş hayatından ve büyük şehrin koşturmasından sıkılan Samantha eşi Jay‘e (Utkarsh Ambudkar) oraya taşınma teklifinde bulunur. İlk başta Jay bu teklifi kabul etmek istemese de sonradan razı gelir ve oraya taşınırlar. Fakat bu malikanede yüzyıllar boyunca orada yaşamış hayaletler bulunmaktadır. Samantha, geçirdiği bir kaza sonucunda bu hayaletleri görmeye başlar ve olaylar kendiliğinden gelişir.

Dizinin kadrosunda Brandon Scott JonesRichie MoriartyAsher GrodmanRebecca WisockySheila CarrascoDanielle PinnockRomán Zaragoza rol almaktadır.

Dizinin uyarlamasını izlemedim. Bu diziye de Rose McIver olduğu için başladım ancak oldukça sevdiğimi söyleyebilirim. Fazla beklenti olmadan çerez bir modda gayet güzel kendini izlettiriyor. Uyarlamasını izlemediğim için karşılaştırma çok yapamıyorum ama dizinin hikayesini de beğenerek seyrediyorum. İçerisinde çok fazla karakteri de olduğu için bölümler sıkmadan akıcı bir şekilde gidiyor. Umarım yeni sezon onayı alır ve bozmadan devam eder. Ulusal kanallardan yeni bir dizi izlemek isteyenlere tavsiye ederim.

İzlemek isteyenlere iyi seyirler.

Not: Diziyle ilgili daha önce bu yazının altında yorum yapılıyordu.

TANITIM FRAGMANI