Özlemeye doyamadığımız talihsiz dizimiz Hannibal’ı tek bir tırıvırı bilgi ile anmaya kıyamadık. Buyurun diziyle ilgili bilmiyor olabileceğiniz birkaç ayrıntıya:

  • Dizide Crawford çiftini canlandıran Gina Torres ile Laurence Fishburne’ün gerçek hayatta da 2002’den beri evli olduklarını ve bir çocukları olduğunu biliyor muydunuz?
  • David Tennant’ın Hannibal’ı canlandırmak üzere seçmelere katılıp kabul edilmediğini ama dizinin yaratıcısı Bryan Fuller’ın onun performansını çok beğendiği için bir bölümlüğüne de olsa Tennant için seri bir katil konukluğu hayali kurduğunu biliyor muydunuz?
  • Mads Mikkelsen’in kamera karşısındaki tüm aşçılık hünerlerinin gerçek olduğunu (yumurta numarası dahil) ve bunun için özel bir yemek stilisti olan Janice Poon’dan ders aldığını biliyor muydunuz?
  • Bryan Fuller’ın Will Graham rolü için aslında Pushing Daisies’de birlikte çalıştığı Lee Pace’i hedeflediğini biliyor muydunuz? Oyuncu, ilk sezondaki bir konukluğu da o sırada Broadway’de bir oyunda yer aldığı için reddetmiş.
  • Hannibal ile diğer Bryan Fuller dizileri olan Wonderfalls, Pushing Daisies ve Mockingbird Lane’in aynı kurgusal evrende geçtiğini biliyor muydunuz? Öyle ki Hannibal’ın 1×02 bölümünde yer alan Gretchen Speck karakteri, Wonderfalls’un da 2 bölümünde görünmüştür. Yine Wonderfalls’un Marianne Marie Beatle isimli karakteri Pushing Daisies ile Mockingbird Lane’in birer bölümünde yer almıştır.
  • Son olarak bildiğinizi düşündüğümüz ama geçmeden edemeyeceğimiz bir bilgiyi paylaşalım: Mads Mikkelsen’i bu rol için öneren kişi daha önce onunla 2004 yapımı King Arthur filminde arkadaş olmuş olan Hugh Dancy’nin ta kendisidir.