Happily Divorced

Happily Divorced

Tv Land‘de 15 Haziran‘da ekranlara merhaba dedi Happily Divorced. Komediler (elbette bana göre) genelde (genelleme yapmak yanlıştır! Yan – lış – tır!) suni, gayri tabii oluyor. Samimi komedi bulmak zordur (?!). Fakat ilk bölüm itibariyle komediyi ağır dizi süzgecinden geçiren bana tanıtımını yapma ihtiyacını hissettirdi bu dizi. Yaz sezonunda kaçırılmaması gereken bir yapım (bence) nitekim. Hemen aşağıda ilk bölüm nezdinde azıcık ispiyon (ki komedide ispiyon olsa n’olur, olmasa n’olur diyorsanız) içeren tanıtımdan yola çıkarak Happily Divorced‘a şans vermeye ne dersiniz?

Konu;
18 yıllık evliliğe bomba!
Orta (hatta ortanın gayet üstü) yaşta 18 yıllık evliçiftimiz Fran ve Peter bir gece yarısı uyanır ve karısı Fran’e Peter’dan bir itiraf gelir; Ben eşcinselim! Şoka giren Fran (elbette yerli yapımlarda olsa muhtemelen tabancaya, tüfeğe, olmadı bıçağa, o da olmadı gırtlağa sarılmayı tercih ederdi) öncelikle durumu anlamaya çalışır; diğer yandan medeni insan gibi vaziyeti çözmeye çalışır. Pek tabii ki boşanacaklardır. Fakat evi terkedemiyorlar, yani aynı evi paylaşmak zorundadırlar (“Boşanmış ama aynı evde” yerli yapım Ayrılsak da Beraberiz’i hatırlatır).
Boşandıktan sonra Fran, bir yandan Peter’la aynı evi paylaşırken, diğer yandan hayatına giren Elliott’la durumu idare etmeye çalışmaktadır.Fran’in çatlak anne ve babası, Fran’i canlandıran oyuncu hanımkızımız Fran Drescher‘in eksantrik ses tonu, az biraz Will and Grace tadı vs. görmek, duymak isteyenler şans versin diyorum.

Oyuncu Kadrosu

Oyuncu Kadrosu

Oyuncu Kadrosu;
Fran karakterini Fran Drescher, eşcinsel koca Peter‘i John Michael Higgins, Elliot‘u D.W. Moffett canlandırıyor. Oyuncu listesi şurada.Can daraltan sıcak yaz günlerine birebir Happily Divorced, şimdilik 10 bölüm sipariş almış durumda. Umarım devamında da ilk bölümdeki tadı alırız ve böyle devam eder.

Happily Divorced

Happily Divorced

Fran Drescher‘i tanıyorsunuzdur muhtemelen. Bir kaç diziden aşinayız aslında kendisine (Entourage, Law & Order: Criminal Intent vs.), fakat en çok 1993-1999 yılları arasında yayınlanan The Nanny (Dadı– ki Türkiye’de de yerli versiyonu çekildi bu dizinin) isimli diziden biliyoruz.Keyifli seyirler…