Spartacus Blood and Sand ile Amerikan kablolu tv kanalları arasında bir çıkış yapan Starz kanalı daha sonra Gravity, Camelot, Spartacus: Gods of the Arena derken, Torchwood‘un yayın haklarını alarak dizi pazarında varlığını sürdürdü. Bu yazıda kanalın çıkınındaki yeni dizilere göz atalım dedim. Buyurun başrolünde Jeffrey Dean Morgan‘ın olduğu Magic City, Kelsey Grammer‘ı ciddi bir politikacı olarak izleyeceğimiz Boss ve Japon animesinden ekranlara uyarlanacak olan Noir‘a kısa birer ön bakış atalım.

Jeffrey Dean Morgan

Jeffrey Dean Morgan

Magic City – Yine bir dönem dizisi. 1950’lerin sonlarının Miami’sinde gansterlerin arasına dalacağız bu kez. 2012’de tanışacağımız, ilk sezonu 10 bölüm sürecek olan Magic City‘nin Jeffrey Dean Morgan’lı kadrosu için şuraya göz atabilirsiniz.

Boss – Ekim’de tanışacağımız bir drama Boss. Kelsey Grammer’ı, Şikago Belediye Başkanı olan bir politikacı olarak izleyeceğiz. Öyle bir başkan ki kendisine ruhsal bir bozukluk teşhisi konuyor ama bundan henüz sadece kendisi ve doktoru haberdar. Tanıtım filmini şurada reklamdan sonra izleyebilirsiniz.

Noir – 2001 yapımı olan 26 bölümlük animeyi, kanlı canlı insanlarla televizyona aktarmaya karar vermişler.2011 Haziran’ında Starz’ın yeşil ışık yaktığı bu projenin yapımcıları arasında Sam Raimi ile Rob Tapert (Zeyna, Legend of the Seeker) da var. İlk sezonun 8-13 bölüm civarında sürmesi planlanıyormuş.Animenin konusu çok genel olarak şöyle : İki tane süikastçı hanım kızımız var. Bunlar geçmişlerindeki birtakım olaylarla yüzleşmek için birlikte çalışıyorlar.