Jean-Marc Vallee, Big Little Lies ve Sharp Objects’ten sonra yine HBO’da yayınlanacak olan Gorilla And The Bird adlı limitli dizinin yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlenecek. Dizi, Zack McDermott’ın 2017’de yayınlanan Gorilla and the Bird: A Memoir of Madness and a Mother’s Love adlı kitabından uyarlanacak.

Gerçek bir hikayeden uyarlanan dizi, bir annenin bipolar oğlu için duyduğu koşulsuz sevginin ilham verici öyküsünü anlatacak.

Zack McDermott, 26 yaşında, New York’ta kâr amacı gütmeyen Legal Aid Society’de çalışan çok başarılı bir kamu avukatı olarak hayatını sürdürürken, bir sabah uyandı ve TV pilotu seçmelerinin bir parçası olarak Truman Show tarzı filme alındığına ikna oldu. Yoldan geçen herkes oyuncuydu. Her araba sihirli bir şekilde onun için duruyordu. Gördüğü her şey, hayatının performansına ilham vermesine yardımcı olmak için “Yapımcı”‘dan gelen bir işaretti. Manhattan’ın çevresinde manik bir çılgınlığın ardından bipolar olan Zack, polis tarafından tutuklanarak Bellevue Hastanesi’ne yatırıldı.

Yıkıcı bir psikotik kırılma yaşadıktan sonra akıl sağlığını geri kazanmak için savaşan ve kendisini “Goril” olarak tanımlayan Zack ile ondan vazgeçmeyen tek kişi olan ve “Kuş” olarak tanımladığı annesi, dizinin ana karakterleri olacak.

Demolition filminde Jean-Marc Vallee ile çalışan Bryan Sipe, kitabı senaryolaştıracak, dizinin yapımcısı ve showrunner’ı olacak.

Jean-Marc Vallee ve Nathan Ross’un yapım şirketi Crazyrose, Channing Tatum’un yapım şirketi, Free Association ve Marc Turtletaub ile Peter Saraf’’ın yapım şirketi Big Beach, HBO ile birlikte dizinin yapımcılığını üstlenecek.

Kaynak